Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Gdy nie możemy zapewnić seniorowi pełnej opieki we własnym zakresie, alternatywnym wyborem może być opieka z zamieszkaniem. Kiedy warto zdecydować się na taką właśnie ofertę?

Seniorzy mają swoje szczególne wymagania związane z chorobami oraz brakiem pełnej sprawności. Wtedy, gdy zależy nam na zapewnieniu bliskiej osobie profesjonalnego wsparcia, doskonałym wyborem może być opieka osób starszych z zamieszkaniem.

Na czym dokładnie polega opieka z zamieszkaniem? Czy to dobry wybór dla każdego seniora? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Opieka dla osób starszych z zamieszkaniem – co to jest?

Pomoc dla osoby w podeszłym wieku może być świadczona na szereg różnych sposobów. Również może być to opieka nad osobą starszą z zamieszkaniem, czyli usługa polegająca na wprowadzeniu się do domu seniora opiekunki, która będzie przez całą dobę oferowała swoje wsparcie.

Wtedy opiekunka osób starszych z zamieszkaniem może zastąpić bliską rodzinę seniora, która nie zawsze ma możliwość, aby zapewnić mu potrzebne wsparcie. Dodatkowo, to alternatywne rozwiązanie dla domu opieki – starsza osoba nie musi wtedy opuszczać swojego domu i przeprowadzać się do placówki.

Kiedy warto wybrać opiekę dla osoby starszej z zamieszkaniem?

Czy opieka seniora z zamieszkaniem jest potrzebna w każdym przypadku? Nie, ale istnieje szereg sytuacji, gdy jest ona rzeczywiście warta rozważenia.

Przede wszystkim warto pomyśleć o niej wtedy, gdy senior nie może już samodzielnie zajmować się swoimi sprawami – ma trudności z poruszeniem się, pamięcią, codziennymi obowiązkami, na przykład związanymi z higieną czy zakupami. Samodzielne mieszkanie może być dla niego nie tylko kłopotliwe, ale również niebezpieczne!

Zatem wtedy, gdy bliscy nie mają czasu, na przykład z powodu obowiązków zawodowych, własnych problemów rodzinnych, gdy mieszkają daleko od miejsca zamieszkania seniora albo po prostu są przemęczeni – właśnie wtedy usługa opieki z zamieszkaniem może być strzałem w dziesiątkę.

Jakie usługi obejmuje opieka nad seniorem w jego domu?

Opiekunka, która wprowadzi się do mieszkania seniora, może zająć się wtedy wszystkimi niezbędnymi sprawami, w tym między innymi:

  • higiena seniora
  • przygotowywanie i karmienie
  • podawanie leków
  • zakupy
  • pomoc domowa – sprzątanie, pranie i inne czynności
  • pomoc w ćwiczeniach
  • atrakcje – czytanie, spacery i inne
  • umawianie wizyt lekarskich i towarzystwo podczas wizyt

Naturalnie, zakres tych właśnie usług może być dostosowany indywidualnie w zależności od kondycji seniora oraz jego indywidualnych wymagań.

Opieka nad osobą starszą – jak wybrać dobrą ofertę?

Gdy poszukiwana jest opiekunka do osób starszych z zamieszkaniem w Warszawie, do dyspozycji jest wiele ofert. Czym warto się kierować?

Po wprowadzeniu do wyszukiwarki internetowej słów typu „opieka seniora Warszawa z zamieszkaniem” można natychmiast zobaczyć, że możemy znaleźć dużo ogłoszeń prywatnych opiekunek, a także agencji świadczących tego typu usługi.

Najlepiej wybierać renomowane agencje – to gwarancja, że opieka będzie na wysokim poziomie, ponieważ agencje zatrudniają tylko najlepsze opiekunki z dobrymi referencjami.

Zatem wtedy, gdy potrzebna jest dobra opiekunka osób starszych z zamieszkaniem Warszawa albo w innym miejscu, warto postawić na pomoc fachową, kompleksową, zaufaną. To gwarancja, że bliska nam osoba będzie we właściwych rękach wtedy, gdy nie możemy jej towarzyszyć.

Opieka dla osób starszych z zamieszkaniem