Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Stanąłeś przed koniecznością zorganizowania imprezy okolicznościowej w plenerze? Być może plany spontanicznego grilla mogą zostać pokrzyżowane przez szybko zmieniającą się pogodę, a zaplanowana słoneczna aura nie jest wcale pewna? W takich tych sytuacjach przychodzą z pomocą firmy wynajmujące namioty imprezowe. Wynajem namiotów stał się bardzo popularny, ponieważ szerokie oferty, a także ogromny wybór kolorów i materiałów usatysfakcjonuje najwybredniejszych klientów.

Namioty imprezowe są zwłaszcza przydatne na wesela, komunie, imprezy rodzinne, imieniny czy zaręczyny. Oprócz okazji rodzinnych namioty idealnie spełniają swoje funkcje na imprezach medialnych, imprezach biznesowych, ankietach czy spotkaniach firmowych. Firmy oferujące wypożyczenie udostępniają przeróżne rodzaje namiotów tj. aluminiowe, z poszyciem poliestrowym w formacie 2 m2 na 2 m2 do 6 m2 na 6 m2, namioty masztowe o rozpiętości 12 m, namioty modułowe (powyżej 100 osób), namioty w kształcie muszli czy namioty halowe do 30 m.

Ile kosztuje wynajęcie namiotów eventowych?

Koszt wynajęcia oraz oferty

Ceny wynajmu takich namiotów pod imprezy i eventy są warunkowane przez wielkość namiotów, rodzaj podłogi (nie dotyczy własnego prywatnego terenu np. działki czy ogrodu), a także transport. Jeśli impreza okolicznościowa wymaga stworzenia podłogi pod namiotem, trzeba się liczyć z dodatkowym kosztem. W przypadku położenie parkietu koszt wynosi ok. 25 zł za metr kwadratowy. Podmioty oferujące wynajem tworzą cennik na podstawie czasu wynajmu i wielkości danego namiotu, który klient chce wynająć.

Zazwyczaj przyjmuje się, że namioty eventowe są wynajmowane na ok. 3-4 dni. Koszt wynajęcia jednego namiotu może rozpoczynać się do 250 zł do aż 2500 zł w zależności od formatu namiotu. Najwyższe skrajne ceny dotyczą oczywiście hal namiotowych. Przy weryfikowaniu firm warto dokładnie analizować cenniki, które mogą zawierać różne dodatkowe opłaty. Warto zwrócić uwagę na to, że cenniki mogą być w formie kwot brutto lub netto, do których należy dodać podatek VAT.

Usługi dodatkowe

Istotną informacją jest to, że firmy specjalizujące się w wynajmie namiotów, również oferują wynajem elementów pozwalających na organizację imprez i eventów. W ramach usług oprócz namiotów możemy liczyć na wynajem mebli eventowych tj. krzeseł czy stołów. Często firmy umożliwią wynajęcie oraz montaż małych i dużych scen i platform, które idealnie spełniają funkcje przy koncertach. Jak wiemy, o sukcesie danej imprezy świadczą przede wszystkim detale. W związku z tym firmy oferują nawet montaż oświetlenia m.in. przy ścieżkach wewnętrznych w plenerze oraz w środku, oczywiście dostosowanego do klimatu danej imprezy, mobilne bary czy sprzęty elektroniczne np. projektory.

Podsumowanie

Jeżeli organizujesz imprezę w plenerze, powinieneś wziąć pod uwagę wynajem namiotów eventowych. Odpowiednio dobrane namioty pod klimat imprezy i eventu są pozytywnie odbierane przez gości i nadają estetyki. Obecnie na rynku jest bardzo dużo firm organizacyjno-logistycznych specjalizującymi się wynajmem nie tylko namiotów, ale też mebli eventowych i sprzętów elektronicznych.