Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Przedstawiamy kilka powodów, dla których zasłony zewnętrzne typu shutters zasługują na uwagę

W dzisiejszych czasach sympatycy systemów zasłonowych nie mają na co narzekać. Spośród wielu dostępnych typów żaluzji i rolet, każdy znajdzie bowiem coś dla siebie. Ludzie, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i komfort, odnajdą ich źródła w roletach antywłamaniowych, natomiast każdy miłośnik klimatycznych zdobień fasad zatrzyma wzrok na zasłonach typu shutters. Choć wszystkie rodzaje rolet posiadają swoje unikalne atryby, istnieją cechy wspólne, które łączą je ze sobą w godną uwagi grupę urządzeń codziennego użytku. W dalszej części artykułu wyszczególnimy każdą z nich, ale najpierw odpowiemy sobie na fundamentalne pytanie.

Czym w ogóle są zewnętrzne rolety okienne?

Rolety stanowią system zasłonowy montowany po zewnętrznej oraz wewnętrznej stronie okna. Ten pierwszy wariant jest o wiele bardziej efektywny, dlatego skupimy się na nim. Rolety okienne zewnętrzne dobierane są w zależności od tego, czy zamierzamy zakładać je na już gotowy budynek, czy też dopiero budowany. Warto nadmienić, iż etap projektowania budynku jest zdecydowanie najlepszym okresem na montaż żaluzji fasadowych. Dzięki wcześnie podjętym działaniom mamy bowiem możliwość wkomponowania skrzynki rolety w nadproże okna, co czyni późniejsze użytkowanie jeszcze bardziej praktycznym, wpływa również pozytywnie na wizualny efekt. Jeżeli jednak ten etap jest już w Twoim przypadku za Tobą, bez obaw – istnieją bowiem żaluzje zewnętrzne, których montaż i demontaż zajmuje zaledwie kilka minut, a nazywają się one roletami bezinwazyjnymi. Jeśli zaś chodzi o tradycyjne zasłony, wyróżniamy cztery główne rodzaje:

 1. naokienne – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie lub podczas remontu stolarki okiennej
 2. natynkowe – montaż możliwy zarówno w nowym jak i starym budownictwie
 3. podtynkowe – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie
 4. RKS – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie

Jak widać, nawet tradycyjne rolety można wkomponować w już stojący budynek. Jest to co prawda związane z koniecznością podjęcia dodatkowych prac, ale jest to możliwe. Jeśli chodzi o konstrukcję zewnętrznych rolet okiennych, jest ona bardzo prosta i przedstawia się następująco:

 1. skrzynka, z której wysuwa się pancerz rolety
 2. prowadnice, po których porusza się pancerz rolety
 3. pancerz rolety (połączone ze sobą listewki zakończone grubszą listwą dolną)
 4. napęd elektryczny lub manualny

Rolety zewnętrzne – cena śmiesznie niska w porównaniu z korzyściami

Istnieje aż sześć powodów, dla których cenę rolet zewnętrznych można bardzo często określić mianem śmiesznie niskiej. Dlaczego? Ponieważ ten niepozorny system zasłonowy niesie ze sobą naprawdę wiele korzyści, które znacząco podnoszą standard życia w użytkowanych pomieszczeniach. Zaliczamy do nich:

 1. ochronę przed upałami w porze letniej – roleta pomaga zmniejszyć poziom nagrzania i nasłonecznienia pomieszczenia
 2. ochronę przed mrozami w porze zimowej – roleta tworzy dodatkową warstwę izolacyjną zatrzymującą ciepło w pomieszczeniu
 3. ochronę przed włamywaczami – jednak by roleta była godna miana „antywłamaniowej”, powinna posiadać blokady uniemożliwiające podniesienie pancerza rolety od zewnątrz, czujniki ruchu połączone z systemem alarmowym budynku, wzmacniane prowadnice oraz utwardzony żywicą pancerz.
 4. ochronę przed hałasem
 5. zwiększenie prywatności
 6. wizualną oprawę – tutaj na wyróżnienie zasługują, tak zwane, shutters.

Jak więc widać, w cenie rolet antywłamaniowych otrzymujemy pakiet naprawdę atrakcyjnych właściwości korzystnie wpływających na nasze samopoczucie, komfort, bezpieczeństwo, prywatność i poczucie estetyki.