Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Izolacja domu jednorodzinnego jest niezbędna – dzięki niej możemy ochronić budynek przed ucieczką ciepła i tym samym zmniejszyć rachunki za jego ogrzewanie. Termoizolację domu można wykonać także z użyciem pianek PUR. Jakie są główne zalety i wady izolacji natryskowej piankami poliuretanowymi?

Do wyboru mamy obecnie pełną gamę różnych metod termoizolacji domów jednorodzinnych. Największym zainteresowaniem cieszy się izolacja styropianem, ale do wyboru mamy także takie materiały jak wełna mineralna czy pianka poliuretanowa, czyli pianka PUR.

Skupmy się tutaj na jednej z tych metod, a mianowicie na ocieplaniu domów piankami. Gdy interesuje nas ocieplanie pianką Katowice to jedno z wielu miast na mapie Polski, gdzie możemy skorzystać z takiej usługi. Oferuje ją między innymi firma TGA Izolacje.

Jakie zalety ma ocieplanie pianką? Jakie są wady tej metody termoizolacji? Sprawdź to teraz!

Ocieplanie pianką Katowice – zalety izolacji natryskowej pianką PUR

Termoizolacja natryskowa z wykorzystaniem pianki poliuretanowej ma wiele zalet, które powodują, że dzisiaj wybiera ją coraz więcej osób.

Skuteczna termoizolacja

Pianka poliuretanowa, czyli pianka PUR jest bardzo dobrym materiałem termoizolacyjnym. Cechuje się niskim współczynnikiem przewodności ciepła lambda, dzięki czemu pozwala na zauważalne zmniejszenie kosztów ogrzewania.

Dodatkowo, izolacja natryskowa pianką wypełnia nawet trudnodostępne przestrzenie, co niweluje ryzyko powstania mostków cieplnych.

Łatwy montaż izolacji

Kolejna ważna zaleta to łatwy montaż – ocieplanie pianką PUR metodą natryskową odbywa się z użyciem specjalnych urządzeń ciśnieniowych i aplikatorów, które natryskują piankę na nawierzchnię. Instalacja jest też bardzo szybka.

Warto przy tym wskazać, że pianka cechuje się wysoką przyczepnością do większości materiałów, na przykład drewna, płyt OSB, blachy, membran, dachówek czy papy.

Niski ciężar własny

Pianka jest bardzo lekka, dlatego też nie powoduje nadmiernego obciążenia konstrukcji. Nie trzeba także przygotowywać skomplikowanej podbudowy pod piankę.

Odporna na drobnoustroje

Izolacje natryskowe piankami PUR cechują się również wysokim bezpieczeństwem – nie są podatne na drobnoustroje, w tym pleśnie.

Trwała i wytrzymała

Pianki są również termoizolacją dobrą na lata – nie ulegają biodegradacji, nie obwisają, stale zapewniając odpowiedni poziom docieplenia budynku.

Ocieplanie pianką Katowice – wady izolacji natryskowej pianką PUR

Warto wskazać, że chociaż ocieplanie piankami ma wiele zalet, to jednak metoda ta ma także pewne minusy.

Wyższa cena

Wykonanie termoizolacji pianką poliuretanową jest droższe niż styropianem. Biorąc jednak pod uwagę fakt powyższych zalet to usługa warta swojej ceny.

Specjalistyczne wyposażenie

Do wykonania termoizolacji z użyciem pianek poliuretanowych konieczne jest wykorzystanie specjalistycznego wyposażenia, w tym reaktorów – urządzeń do przygotowania i natryskiwania piany pod ciśnieniem.

Wobec tego osoby, które chcą wykonać termoizolację samodzielnie, nie będą mogły skorzystać z tej oferty. Konieczne będzie skorzystanie z pomocy specjalistycznej firmy.

Ocieplanie pianką Katowice i inne miasta w kraju

Aktualnie usługa ocieplania piankami jest dostępna w wielu miastach na terenie całego kraju. Możemy skorzystać z usług takich jak:

  • ocieplanie pianką Śląsk – Katowice i okolice

  • ocieplanie pianką Bielsko Biała

  • ocieplanie pianką Kraków

  • ocieplanie pianką Opole

  • ocieplanie pianką Kielce

Gdy chcesz zdecydować się na ocieplanie pianką w Katowicach, swoje usługi oferuje firma TGA Izolacje. Więcej informacji można uzyskać na jej stronie internetowej.