Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

W Książnicy Beskidzkiej uroczyście obchodzono Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Była to doskonała okazja, aby podziękować wszystkim tym, którzy na co dzień zajmują się popularyzacją czytelnictwa w naszym społeczeństwie.  Z bibliotekarzami spotkał się Prezydent Miasta Jarosław Klimaszewski.

 

Ponad 42 tysiące stałych czytelników, blisko 415 tysięcy odwiedzin i 1 mln  wypożyczonych materiałów bibliotecznych – to liczby najlepiej obrazujące działalność Książnicy Beskidzkiej w ubiegłym roku. Podkreślić należy, że jeśli chodzi liczbę czytelników, zasobność zbiorów i ilość udostępnień tych zbiorów Książnica Beskidzka zajmuje obecnie drugie miejsce w województwie śląskim.

 

Książnica Beskidzka jest dzisiaj nie tylko wypożyczalnią książek, ale placówką promującą bardzo wiele różnorodnych form kultury i sztuki. Realizuje też wiele zadań edukacyjno-informacyjnych. W ubiegłym roku w Książnicy i we wszystkich jej filiach zorganizowano ponad trzy tysiące imprez, w których wzięło blisko 155 tysięcy mieszkańców Bielska-Białej i całego naszego regionu.

 

Książnica Beskidzka jest jedną z najlepszych, najnowocześniejszych, najaktywniejszych i najlepiej wyposażonych bibliotek w województwie śląskim.  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników oraz reagując na zmiany związane z postępem nowych technologii, Książnica Beskidzka wprowadza liczne udogodnienia dla użytkowników. Przykładowo, czytelnicy Biblioteki mają możliwość korzystania ze zdalnego składania zamówień i rezerwacji materiałów bibliotecznych. Mogą również samodzielnie prolongować wypożyczone materiały. Uruchomiono także elektroniczne powiadamianie o zbliżającym się terminie zwrotu materiałów. Nowością w ofercie Biblioteki jest możliwość bezpłatnych wypożyczeń e-booków, udostępnionych na platformie Legimi, do których Książnica opłaciła dostęp ( w chwili obecnej jest to liczba 20 000 tytułów nowości wydawniczych). Usługa ta cieszy się znacznym zainteresowaniem czytelników. W Czytelni ogólnej w gmachu głównym Książnicy czytelnicy mają bezpłatny dostęp do cyfrowych zasobów Biblioteki Narodowej „ACADEMICA”.

 

Książnica Beskidzka w ramach trwającego obecnie Tygodnia Bibliotek zaprasza wszystkich, od najmłodszych do seniorów, do odwiedzenia w tych dniach biblioteki, korzystając z różnorodnych ofert; m.in.  na spotkania autorskie:

08.05.2019 r. godz. 16.30 – kolejne spotkanie z cyklu Filmowa środa

09.05.2019 r. godz. 16.00 – spotkanie autorskie z Tanyą Valkow ramach Dyskusyjnego Klubu Książki

 

Książnica Beskidzka