Jak opakować produkt w szkle, aby był bezpieczny i atrakcyjny?

Szklane opakowania to bardzo powszechny produkt stosowany w wielu branżach. Opakowania szklane hurtownia są wykorzystywane na przykład w przemyśle kosmetycznym lub spożywczym. Możemy spotkać się ze szklanymi opakowaniami kosmetycznymi lub szklanymi butelkami na soki czy szklanymi słoikami na dżemy i sosy. Dowiedz się, dlaczego warto postawić na szklane opakowania.

Dlaczego warto opakować produkt w szkle?

Za wyborem szklanych opakowań stoi możliwość ich ponownego wykorzystania. Recykling to powód, dla którego coraz częściej zastępuje się plastikowe opakowania szklanymi. Szklane butelki z kapslem, które zazwyczaj podlegają zwrotowi, są bardzo popularne w branży piwowarskiej. Szkło to materiał, który cechuje się dużą wytrzymałością i jest bezpieczny do zdrowia. Doskonale nadaje się do przechowywania. Poza branżą spożywczą, gdzie spotykamy produkty w szklanych słoikach i butelki szklane z kapslem, szklane opakowania sprawdzają się także w branży kosmetycznej. W opakowania szklane hurtownia Emcor poza ceną zwraca się uwagę także na jakość. Znajdziesz tam szeroki wybór pojemników skierowanych do takich branż jak kosmetyczna, farmaceutyczna czy spożywcza. Produkty Emcor to połączenie dobrej jakości i funkcjonalności. Opakowania na kosmetyki – Emcor to wysokiej jakości produkty, które występują w wielu wzorach i pojemnościach.

Szkło to materiał, który jest wyjątkowo uniwersalny. Sprawdzi się w najróżniejszych branżach, w tym również, gdzie asortyment wymaga specjalnego traktowania, jak na przykład w farmaceutyce. Szklane pojemniki to doskonały wybór także, jeśli chodzi o przechowywanie żywności z długim terminem ważności. Szklane słoiki to rozwiązanie na przechowywanie dżemów, gotowych potraw czy przetworów. 

Dodatkowo szklane opakowania bardzo dobrze się prezentują. Szkło przyciąga uwagę klienta i sprawia, że odbiera on pozytywnie dany produkt. Produkty umieszczane w szkle kojarzone są z luksusem i asortymentem z wyższej półki.

Szklane pojemniki o różnej pojemności

Każdy produkt wymaga innej objętości zależnej od jego specyfiki. Na emcor-opakowania.pl znajdziesz szklane opakowania o różnych pojemnościach. Z łatwością można znaleźć w ofercie zarówno małe buteleczki, jak i opakowania z objętością do pół litra. Mniejsze pojemności sprawdzą się jako opakowania na lekarstwa czy specjalistyczne kosmetyki, a większe będą doskonałe na gotowe dania czy przyprawy dla branży gastronomicznej. Na wybór opakowania szklanego wpływa także jego kształt i kolor. Można zdecydować się na butelki i słoiki o różnej wysokości. Dostępne są w standardowej przeźroczystej barwie oraz brązowej, niebieskiej i zielonej. Warto przy wyborze mieć na uwadze charakter danej marki i pamiętać, że przeźroczyste pojemniki nie nadają się do każdego rodzaju produktu.

Zalety szklanych opakowań

Największym plusem szklanych opakowań jest obojętność chemiczna. Szkło nie wchodzi w reakcje z produktem, z którym ma styczność. Jest to szczególnie cenione w branży spożywczej, gdzie stosowanie szklanych butelek nie wpływa na zmianę koloru czy smaku jej zawartości. Żywność czy kosmetyki przechowywane w szklanych opakowaniach pozostaną niezmienione. Przez rozwój technologiczny i wieloletnie badania szkło stało się bardziej wytrzymałe, co także jest ogromnym plusem tego materiału.