Grupowe ubezpieczenie na życie cechuje minimum formalności oraz dużo niższa składka. Może ono zostać zaproponowane przez pracodawcę, ale także przez operatora sieci komórkowej. Czym charakteryzuje się ten typ ubezpieczenia i czy warto się na niego zdecydować?
Ubezpieczenie grupowe na życie – czym jest i na czym polega?
Grupowe ubezpieczenie na życie, tak jak sama nazwa wskazuje, jest rodzajem ubezpieczenia, który swoim zakresem obejmuje kilka lub więcej osób. Z tym rodzajem ubezpieczenia ma się najczęściej do czynienia podczas zatrudniania w danej firmie. Pracodawcy bardzo często oferują swoim pracownikom możliwość skorzystania z oferty grupowego ubezpieczenia na życie, gdzie z uwagi na większą liczbę osób przystępujących do ubezpieczenia, otrzymuje się ochronę ubezpieczeniową na preferencyjnych warunkach.
Często też pracownicy mają do wyboru różne warianty ochrony w ramach grupowego ubezpieczenia na życie i to od nich zależy, który z nich wybiorą. Ubezpieczenia grupowe uznawane są za jeden z ciekawszych i bardzo pożądanych benefitów pracowniczych. Dlatego też poszukując ciekawej i atrakcyjnej oferty warto, sprawdzić ubezpieczenia grupowe www.ubezpieczeniaonline.pl.
Ubezpieczenie grupowe na życie – zakres
Ubezpieczenie grupowe na życie będzie obejmowało ubezpieczonego przez okres zatrudnienia u danego pracodawcy. Po rozwiązaniu stosunku pracy ubezpieczony oczywiście może kontynuować polisę u tego samego ubezpieczyciela jednak w ramach ubezpieczenia indywidualnego.
W przypadku zakresu grupowego ubezpieczenia na życie można mówić o wielu wariantach. Bardzo często to, co będzie obejmowała polisa, jest uzgadniane z pracodawcą, który kieruje się specyfiką danej firmy i branżą, w której działa. Warto też mieć świadomość, że w niektórych przypadkach ochroną ubezpieczeniową można objąć także najbliższych jak np. małżonka czy dzieci. Sam zakres ochrony ubezpieczenia grupowego obejmuje najczęściej takie zdarzenia losowe jak:
- śmierć i poważne zachorowanie ubezpieczonego,
- nieszczęśliwy wypadek oraz pobyt ubezpieczonego w szpitalu
- zgon bliskiej osoby (np. rodzica czy małżonka).
Grupowe ubezpieczenie na życie — na co zwrócić uwagę?
Decydując się na dołączenie do ubezpieczenia grupowego, warto zapoznać się dokładnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU) oraz sprawdzić, w jakiej wysokości przyznawane jest odszkodowanie oraz jakie zdarzenia swoim zakresem obejmuje.
Nieporozumień pozwoli uniknąć także dokładne zapoznanie się z zapisami dotyczącymi wyłączenia odpowiedzialności, czasem karencji oraz limitami świadczeń, które odnoszą się do liczby zdarzeń określonych w polisie, które w danym roku ubezpieczeniowych mogą mieć miejsce. Z tego też powodu przed podpisaniem umowy warto rozważyć wszystkie dostępne na rynku opcje, które można szybko i skutecznie porównać na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-na-zycie/0.html.
Decydując się na przystąpienie do grupowego ubezpieczenia na życie, zyskuje się korzystniejszą finansowo ofertę i ochronę niż w przypadku ubezpieczenia indywidualnego. Tego rodzaju ubezpieczenia mają także dużo prostsze procedury zawierania umowy, a okres karencji w ich przypadku jest dużo krótszy. Z uwagi na to, że składka oprowadzana jest co miesiąc z wynagrodzenia pracownika, ten typ ubezpieczenia cechuje się także dużą wygodą.