Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Zakupienie ubezpieczenia mieszkania to bardzo popularna praktyka wśród osób, które są właścicielami takiej nieruchomości i chcą zabezpieczyć się przed różnymi wypadkami. Koszt lokalu mieszkalnego obecnie wynosi od kilkuset tysięcy do nawet miliona złotych, dlatego zadbanie o możliwość otrzymania odszkodowanie jest niezwykle istotne. Ile kosztują polisy mieszkaniowe i jak wybrać ofertę, która skutecznie zabezpieczy Twoją nieruchomość?

Ceny ubezpieczenia mieszkania

Dla wielu osób najważniejszym aspektem podczas wyboru ubezpieczenia mieszkania jest cena. Nie istnieje jednak stały koszt takiej ochrony. Wszystko zależy od wielu czynników, a ostateczna suma jest wyliczana na podstawie indywidualnej charakterystyki mieszkania i potrzeb jego właściciela.

Cena ubezpieczenia mieszkania zależy od:

  • zakresu obowiązywania polisy,
  • stopnia zabezpieczenia mieszkania,
  • lokalizacji lokalu mieszkalnego,
  • ewentualnego rozbicia składki na kilka rat,
  • nieobowiązkowych rozszerzeń.

Jeśli konkretne mieszkanie znajduje się na parterze lub poddaszu, kwota należna towarzystwu ubezpieczeniowemu zwykle będzie dużo wyższa niż w przypadku lokali umieszczonych na innych piętrach. Podobnie jest także w przypadku nieruchomości, które nie są zabezpieczone za pomocą drzwi antywłamaniowych lub alarmów. Jeśli wybierasz mieszkanie i chcesz, by cena jego ubezpieczenia była jak najniższa, dobrym pomysłem jest postawienie na lokale znajdujące się na środkowych piętrach i stosunkowo bezpiecznych terenach. Warto także wyposażyć zakupioną nieruchomość w drzwi antywłamaniowe z wizjerem, alarm przeciwpożarowy oraz przeciwwłamaniowy.

Więcej informacji o czynnikach wpływających na cenę ubezpieczenia mieszkania znajdziesz tutaj: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/artykuly/ile-kosztuje-ubezpieczenie-mieszkania.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Dokładna cena ubezpieczenia mieszkania zależy od wielu czynników, dlatego jej zakres jest dość szeroki. Czasami kwota należna za ochronę konkretnej nieruchomości może wynosić nawet tysiąc złotych. Wszystko zależy od wielkości mieszkania, wykupionych dodatków oraz wielu innych czynników.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują również wiele dodatkowych polis, które można dokupić do ubezpieczenia mieszkania. Najczęściej dotyczą one ruchomości domowych, OC w życiu prywatnym czy rozszerzeń obejmujących przedmioty wyłączone ze standardowej ochrony. Jeśli w Twoim mieszkaniu znajduje się wiele dzieł sztuki, konieczne może okazać się wykupienie dodatkowej polisy na właśnie takie obiekty. Z tego powodu podczas kupowania polisy na mieszkanie warto zapoznać się w dostępnych rozszerzeniach, które zwykle kosztują około kilkadziesiąt złotych i nie wpływają zbyt mocno na ostateczną cenę polisy.

Zanim wybierzesz konkretną ofertę dobrym pomysłem jest zapoznanie się z konkurencyjnymi propozycjami. W tym celu warto korzystać z porównywarek, takich jak ta na stronie https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które ogranicza czas spędzony na poszukiwaniach, nie wymagając realizowania osobistych wizyt i rozmów w towarzystwach ubezpieczeniowych.