Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Jak prawidłowo ładować iPhone’a?

Mogłoby się wydawać, że nie ma łatwiejszej czynności od ładowania telefonu. Z technicznego punktu widzenia nie jest to do końca prawda – samo podłączenie iPhone’a do źródła zasilania nie wystarczy, aby utrzymać optymalny stan urządzenia przez dłuższy czas. Na nieodpowiednim ładowaniu smartfona najbardziej cierpi bateria, której usterki powodują nie tylko problemy z wydajnością urządzenia, ale przyczyniają się również do uszkodzenia innych podzespołów. Jak zatem ładować iPhone’a, aby przedłużyć jego żywotność?

Ładowanie iPhone’a: poziom naładowania baterii

Czasy, kiedy przed pierwszym użyciem telefonu należało go rozładować, a następnie naładować do poziomu 100% już dawno minęły. Obecnie w iPhone’ach i innych nowoczesnych smartfonach wykorzystuje się baterie litowo-jonowe, które pod wpływem podobnych praktyk szybciej się starzeją i tracą swoje pierwotne właściwości. Aby iPhone służył nam jak najdłużej, poziom baterii należy utrzymywać w okolicach 40-80% i nie dopuszczać do spadku poniżej 20%. Lepiej unikać całkowitego rozładowania akumulatora, jak i jego pełnego naładowania, choć niektóre źródła podają, że uzupełnienie energii od 0 do 100% raz na kilka tygodni pomaga zachować optymalny stan baterii.

Ładowanie iPhone’a: oryginalna ładowarka

Urządzenia Apple nie należą do najtańszych na rynku, podobnie zresztą jak oryginalne akcesoria do iPhone’ów. W przypadku uszkodzenia przewodu z Lightning czy zasilacza USB dołączonych w zestawie z nowym smartfonem bardzo często poszukujemy tańszych elementów zamiennych, których jakość może pozostawiać wiele do życzenia. Warto używać oryginalnych dodatków Apple lub certyfikowanych zamienników, które nie narażą iPhone’a na poważne usterki techniczne.

Ładowanie nieużywanego iPhone’a

Szeroki dostęp do jakościowych urządzeń mobilnych spowodował, że często możemy pozwolić sobie na użytkowanie kilku telefonów jednocześnie. Zakup nowego iPhone’a nie oznacza, że stary model nie jest zdolny do dalszego użytkowania. Jak zatem zabezpieczyć baterię w telefonie przed zaprzestaniem jego intensywnej eksploatacji? Najlepszym rozwiązaniem jest naładowanie akumulatora do poziomu 50%, co ochroni baterię przed degradacją. Jeśli po kilku tygodniach lub miesiącach urządzenie wciąż nie będzie w stałym użytku, warto uzupełnić energię do wcześniej wspomnianej wartości.

Problemy z baterią w iPhonie

Urządzenia Apple znane są ze swojej niezawodności, jednak nawet przy prawidłowym użytkowaniu telefonu może dojść do spowolnienia jego działania, co może mieć związek z obniżoną wydajnością baterii lub jej uszkodzeniem. W przypadku, gdy smartfon wymaga ładowania nawet do kilku razy dziennie może to być sygnał, że będzie potrzebna naprawa iPhone. Optymalizacji działania baterii w telefonie można dokonać w pogwarancyjnym serwisie Apple przy uprzednim sprawdzeniu jego kompetencji. Wybór nieautoryzowanego serwisu iPhone nie zawsze musi wiązać się z ryzykiem uszkodzenia urządzenia – świetnym przykładem są profesjonalne punkty pomocy technicznej Apple w większych miastach takich jak Warszawa, gdzie usługi wykonywane są na najwyższym, światowym poziomie.