Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Auta klasy premium – co to oznacza?

Bardzo często możemy spotkać się z określeniem „auta premium” czy też „klasa premium”. Nie każdy jednak wie, czym dokładnie są samochody tego rodzaju. Co kryje się pod terminem „auta klasy premium”? Zapraszamy do sprawdzenia!

Są luksusowe, efektownie wykończone, wyróżniają się świetnymi osiągami, a także natychmiast przyciągają wzrok, gdziekolwiek się znajdą – takie są auta klasy premium, które możemy zobaczyć również na ulicach polskich miast.

Dzisiaj samochody premium to szeroka gama modeli, które produkowane są przez wiele marek, w tym między innymi są to marki BMW, Mercedes, Audi, Chrysler, Jaguar czy Volvo kombi, sedan, SUV czy hatchback to tylko niektóre warianty konstrukcyjne tych pojazdów.

Takie samochody luksusowe można zakupić w wielu salonach, między innymi ich sprzedaż prowadzi salon samochodów luksusowych Volvo Car Nova z Łodzi.

Czym jednak tak naprawdę są samochody zaliczane do klasy premium? Jakim segmentem są one określane? Czym różnią się od standardowych pojazdów? Sprawdź teraz!

Auta klasy premium – jaki to segment?

Najczęściej klasa premium zaliczana jest do segmentu F, czyli są to luksusowe limuzyny, które cechują się najlepszym wyposażeniem i podzespołami, w tym najmocniejszymi silnikami. Chociaż kojarzone są z dużymi pojazdami, na przykład jako kombi samochód, występują także małe auta klasy premium.

Czasami wyróżnia się także dodatkowy segment F+, który odnosi się do samochodów ultraluksusowych, które wytwarzane są na indywidualne zamówienie klienta.

W produkcji samochodów tego rodzaju przodują marki niemieckie – ich auta premium uznawane są za najlepsze na świecie.

Przykładowe samochody klasy premium w segmencie F:

 • Mercedes-Benz klasy S
 • BMW serii 7
 • BMW serii 3
 • BMW serii 3
 • Audi A8
 • Jaguar XJ
 • Lexus LS
 • Volvo XC60
 • Volvo XC90

Warto także wskazać, że samochody marki premium mogą zaliczać się również do sektora G. Sektor ten odnosi się do samochodów sportowych, a tym samym obejmuje dużą grupę pojazdów – najczęściej to konstrukcja dwudrzwiowa lub trzydrzwiowa Coupe.

Samochody w segmencie G tworzone są po to, aby osiągać bardzo duże prędkości i szybkie przyspieszenia, podobnie jak w samochodach wyczynowych. Takie auta luksusowe przyciągają także uwagę swoim wykończeniem na najwyższym poziomie.

Przykładowe samochody klasy premium w segmencie G:

 • BMW serii 6
 • Jaguar XK
 • Maserati GranTurismo
 • Porsche 911
 • Mercedes SLR
 • Lamborghini Aventador
 • Chevrolet Corvette
 • Bugatti 16.4 Veyron

Oczywiście, powyższe przykłady to jeszcze nie wszystkie auta zaliczane do powyższych klas, ponieważ jest ich znacznie więcej.

Dlaczego warto zdecydować się na auta klasy premium?

Dzisiaj samochody klasy premium są bardzo popularne i chętnie wybierane, niemniej jednak mają wysokie ceny. Co więcej, musimy liczyć się z wysokimi kosztami ich utrzymania, na przykład części samochodowe Volvo będą wtedy dość kosztowne, podobnie jak naprawa Volvo wykonana w autoryzowanym serwisie.

Najczęściej takie samochody kombi, hatchback, Coupe czy sedan kupowane są przez kierowców, którym zależy na osiągach. Volvo nowe i inne luksusowe marki mogą pochwalić się mocnymi silnikami dla wymagających.

Także marki premium samochody to większe bezpieczeństwo. Stosowane w nich zabezpieczenia zapewniają lepszą ochronę kierowcy i pasażerów, niezależnie od tego, czy to auta kombi czy hatchback.

Gdzie można kupić auta klasy premium?

Chcesz kupić samochód premium? Odwiedź oferujące takie pojazdy salony samochodowe Łódź to jedno z wielu miast, gdzie są one dostępne. Między innymi tam kupimy luksusowe auto i części Volvo – lubianej marki ze Szwecji.

Do wyboru są nowe auta Volvo części i akcesoria, a także luksusowe samochody używane w atrakcyjnych cenach. Takie używane auta klasy premium nadal są w kapitalnym stanie i mogą posłużyć na lata. Osoby, których nie interesują samochody Volvo używane, mogą kupić te nowe w niższych cenach na promocjach typu wyprzedaż rocznika – to wyprzedaż samochodów odbywająca się pod koniec roku.

Do sprawdzenia swojej oferty zaprasza salon Volvo Car Nova – auta klasy premium Łódź. Zobacz ją już teraz on-line!

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.