Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Polacy coraz chętniej zgłaszają zapotrzebowanie na szybkim dom. Branża budownictwa przeszła w ostatnich latach prawdziwą rewolucją, dzięki której czas budowy znacznie spadł. Rozwija się technologia, materiały budowlane szybciej są coraz wyższej jakości, a sama metodologia prac dużo bardziej zaawansowana. Nawet przy takich zmianach, budowa domu jednorodzinnego trwa co najmniej kilka miesięcy. Co kiedy chcemy mieć swój dom już w dwa miesiące?

O takim rozwiązaniu opowiadają nam właściciele firmy modulowydom.pl, którzy dostarczają na polski rynek innowacyjny produkt, jakim są domy modułowe. W tym artykule przybliżamy specyfikę tego rodzaju inwestycji, która zdobywa coraz większe uznanie. Obecnie domy wykonane z keramzytu możemy spotkać już w wielu miastach.

Co to jest dom modułowy?

Modułowe domy, na pierwszy rzut oka, niewiele różnią się od swoich klasycznych odpowiedników. Ich konstrukcja i wygląd są bardzo podobne, a podstawowe różnice polegają na sposobie budowania takiego domu. W większości projektów, 80% elementów budynku powstaje w specjalnych fabrykach. Elementy te następnie przewożone są na plac budowy, gdzie zostają połączone w całość.

To rozwiązanie doskonale sprawdza się na trudnych terenach. Domy modułowe często pojawiają się na skarpach, skarpach, a także terenach podmokłych lub też takich, na których dominuje piasek. Co ciekawe, postawienie takiego domu jest możliwe również na … dachu już istniejącego budynku. Takie rozwiązanie również jest spotykane!

Dom modułowy powstaje w fabryce - jak to wygląda?

Jak wskazują nam pracownicy firmy modulowydom.pl - producenta kontenetów mieszkalnych, producenta pawilonów i domów modułowych - proces powstawania takiego budynku rozpoczyna się w hali produkcyjnej. To tam powstaje projekt, a przede wszystkim zdecydowana większość elementów, które następnie składają się na dom.

Większość produkowanych w ten sposób domów swoim kształtem przypomina sześcian. W przypadku takiego rozwiązania, na plac budowy dostarczany jest budynek w jednym elemencie. Jego montażem w wyznaczonym miejscu zajmuje się specjalna firma, która najczęściej jest również producentem takiego domu. W sytuacji, gdy nasz projekt jest bardziej złożony i ma inny kształt niż sześcian, na placu budowy dokonuje się łączenie elementów.

Specyficznie wygląda nie tylko sam proces budowy takiego, ale również etap jego projektowania - a w zasadzie brak tego etapu. Firmy mające w swojej ofercie domy modułowe, najczęściej oferują swoim klientom katalog z gotowymi projektami. W przypadku tego rozwiązania raczej rzadko korzysta się z indywidualnych projektów, ponieważ ich realizacja może okazać się bardzo kosztowna.

Domy modułowe - hit w polskim budownictwie

Gdzie znaleźć dom oferty domów modułowych?

Jednym z branżowych liderów jest firma modulowydom.pl, która oprócz domów modułowych, ma w swojej ofercie kontenery mieszkalne, a także zajmuje się produkcją pawilonów. Na ich stronie można znaleźć kilkanaście ciekawych rozwiązań, w tym budynki o różnej powierzchni użytkowej. Znajdziemy zarówno domy małe, jak i większe obiekty mieszkalne.

Ostatnią kwestią, którą należy rozstrzygnąć jest cena domu modułowego. Zależy ona od wielu czynników:

  • wielkość domu,
  • pozwolenie lub jego brak,
  • przeznaczenie,
  • marka producenta,
  • projekt własny, czy też katalogowy.

Przeciętnie ocenia się, że cena domu modułowego, którego powierzchnia wynosi około 70 metrów kwadratowych wynosi od 50 do 70 tysięcy złotych. Za taką kwotę nie ma szans postawić klasycznego domu.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.