Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Kassandra to jeden z półwyspów greckich. Położony jest on w północnej części Grecji, nad samym morzem Egejskim. Półwysep ten otaczają trzy zatoki: Kasandryjska, Thermaikos oraz Teroneos. Wybierając ten zakątek świata na wakacje można być pewnym, że wypoczniemy na pięknych plażach z widokiem na błękitne morze!

Półwysep Kassandra – każdy znajdzie tu coś dla siebie

Półwysep Kassandra jest jednym z najwcześniej zagospodarowanych. To oznacza, że każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. Niemal na każdej plaży znajdują się domki do wynajęcia oraz hotele. Bez względu na możliwości finansowe każdy może tu doskonale wypocząć. Wyspa, pomimo że oblegana turystycznie, jednak nie utraciła swojego pierwotnego wyglądu – przynajmniej w części. Nadal pokrywają ja liczne lasy oraz wiele plaż, zarówno tych piaszczystych, jak i żwirowych.

Kassandra – kiedy na wakacje?

Zarówno Kassandra jak i Chalkidiki i inne piękne miejsca w tym regionie Grecji warto odwiedzać od czerwca do września. W tym okresie pogoda w Grecji jest najlepsza. Trzeba jednak zaznaczyć, że pogoda w Chalkidiki i w okolicach półwyspu Kassandra jest doskonała przez większość roku. Pora wakacyjna jest idealna dla wszystkich tych osób, które uwielbiają leniuchowanie na plaży. Jeżeli jednak urlop w Grecji chcesz spędzić na zwiedzaniu, możesz wybrać się do Grecji poza sezonem. Doskonały będzie kwiecień i maj, ale też koniec września i pierwsza połowa października. Temperatury oscylują w granicach 20 stopni Celsjusza, nie jest więc chłodno, a turystów jest znacznie mniej niż w sezonie.

Półwysep Kassandra i jego atrakcje

Na półwysep Kasandra najczęściej udają się wszyscy ci, którym marzy się błogi odpoczynek. Jednak, znajduje się tam wiele ciekawych atrakcji. Przede wszystkim warto zwiedzić największe miasto półwyspu o takiej samej nazwie – Kassandrię. Zachwyca ona architekturą dawna, antyczną. Dla osób spragnionych plażowania, poleca się kurort Santi, jeden z najsłynniejszych w tym regionie. W kurorcie znaleźć można wiele rozrywek! Turyści, którzy chcą zobaczyć ciekawe zabytki, powinni zobaczyć niewielką wioskę – Furka, w której znajdują się zabytki sakralne, kościoły i kaplice z bardzo starymi freskami.

Jeżeli chciałbyś połączyć wypoczynek nad morzem ze zwiedzaniem antycznych budowali, warto wybrać się do Kalithea oraz Kalandrii. Są to miasta, w których możliwy jest spokojny wypoczynek nad morzem, a jednocześnie można zwiedzić piękne miejsca. W Kalandrii znajduje się antyczne miasto położone na wysokim wzgórzu, a Kalithea z kolei umożliwia zwiedzanie pięknych, starych świątyń.

Kassandra dla aktywnych

Windsurfing, nurkowanie czy narty wodne – będąc w Grecji na wakacjach można uprawiać całe mnóstwo sportów wodnych. Istnieje możliwość skorzystania także z rejsów wodnych, które zapewniają niezapomniane przeżycia. Świetnie zorganizowane plaże także nie pozwalają się nudzić. Osoby, które nie przepadają za sportami wodnymi, mogą wybrać jazdę konną, siatkówkę, koszykówkę czy korty tenisowe.

Wakacje i czas odpoczynku to marzenie wielu osób. Niektórzy wola raz w roku jechać na dłuższe wakacje, dla innych idealny jest kilkudniowy wypoczynek kilka razy w roku. Bez względu na to, jakie Ty lubisz wypoczywać, Grecja jest idealnym rozwiązaniem. Dzięki temu, że odległość od Polski nie jest duża, nie stracisz dużo czasu na przelot. Tym samym będziesz mógł dłużej cieszyć się z wolnych dni! Wakacje w Grecji to doskonały pomysł na to, aby się zresetować, wypocząć w pięknych okolicznościach przyrody, na szerokich i zadbanych plażach. Grecja jest popularnym kierunkiem, dlatego wycieczki z biur podróży nie kosztują bardzo dużo – wiele osób poszukujących fajnych miejsc na spędzenie wakacji, może pozwolić sobie na właśnie taki urlop.

Kassandra – półwysep, który Cię zachwyci!