Strażacy rywalizowali w III Biegu Sztafetowym w Przeźmierowie
W Przeźmierowie odbył się emocjonujący III Bieg Sztafetowy Strażaków

Na terenie Przeźmierowa k. Poznania, 7 maja odbyła się trzecia edycja Biegu Sztafetowego Strażaków, która zgromadziła liczne drużyny z całego kraju. W wydarzeniu wzięło udział 15 zespołów reprezentujących różne jednostki strażackie. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: MIX oraz OPEN, pokonując trasę o długości 30 km.

1. W kategorii MIX triumfowała drużyna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach.
  2. Najlepszy czas w kategorii OPEN zanotowała ekipa z Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.
  3. W kategorii MIX drugie miejsce zajęła Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie.
  4. Podium w kategorii OPEN uzupełniła Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie.

Zwycięzcy kategorii MIX, reprezentacja z Katowic, osiągnęła czas 1:41:15, a w skład zespołu weszli st. sekc. Joanna Frukacz oraz str. Mariusz Majdak. Drugie miejsce przypadło drużynie z Krakowa, która uzyskała czas 1:42:25, a trzecie miejsce zdobyła ekipa z Poznania z czasem 1:46:55.

W kategorii OPEN najlepszy wynik, 1:39:04, osiągnęła drużyna z Torunia. Tuż za nimi, z niewielką stratą, uplasowała się drużyna z Rzeszowa, która uzyskała czas 1:39:57. Trzecie miejsce na podium przypadło strażakom z Wrocławia, którzy pokonali trasę w czasie 1:42:28.

Wydarzenie to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również okazja do wzajemnego wsparcia i integracji środowiska strażackiego. Uczestnicy pochodzili z różnych części Polski, co świadczy o ogólnokrajowym charakterze imprezy oraz o silnej współpracy i braterstwie, jakie panuje wśród strażaków.