Ćwiczenia terenowe w Cygańskim Lesie 12 maja – bez zakłóceń dla mieszkańców
Mieszkańcy dzielnicy Cygański Las mogą spodziewać się nietypowego widoku w najbliższą niedzielę. Ulice ich dzielnicy na kilka godzin zamienią się w teren ćwiczeń dla lokalnej jednostki strzeleckiej. Organizatorzy zapewniają, że wszystko zostanie przeprowadzone z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.
  1. 12 maja, w godzinach 8:00-16:00, odbędą się ćwiczenia terenowe.
  2. Ćwiczenia organizuje Jednostka Strzelecka 3027.
  3. W rejonie Cygańskiego Lasu pojawią się umundurowane grupy z replikami broni.
  4. Zapewnione jest, że ćwiczenia nie zakłócą spokoju mieszkańców.

Podczas gdy niedzielny poranek dla wielu jest czasem odpoczynku, mieszkańcy Cygańskiego Lasu będą mieli okazję obserwować, jak ich dzielnica na chwilę staje się areną wojskowych manewrów. To doskonała okazja do zobaczenia, jak wygląda praca jednostek strzeleckich, choć oczywiście z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa i bez użycia prawdziwej amunicji czy środków pirotechnicznych.

Organizatorzy ćwiczeń podkreślają, że głównym celem jest sprawdzenie gotowości operacyjnej jednostki oraz umiejętności jej członków, ale wszystko zostanie wykonane w taki sposób, aby jak najmniej ingerować w codzienne życie mieszkańców. Dla zapewnienia bezpieczeństwa i minimalizacji ewentualnych niedogodności, wszelkie działania będą skrupulatnie planowane i kontrolowane.

Jest to nie tylko czas próby dla strzelców, ale również okazja dla mieszkańców, aby z bliska przyjrzeć się, jak funkcjonuje jednostka strzelecka i jakie umiejętności są kształtowane wśród jej członków. To także czas, kiedy wspólnota lokalna może poczuć większe poczucie bezpieczeństwa, widząc na własne oczy, jak są przygotowywani ci, którzy mogą być powołani do obrony kraju.


Źródło: KMP w Bielsku-Białej