Majowy weekend na drogach powiatu bielskiego pod lupą policji
Spokojnie i bez większych zdarzeń upłynął długi majowy weekend na drogach naszego powiatu. Dzięki intensywnej pracy policji, mieszkańcy mogli bezpiecznie podróżować podczas tego ruchliwego okresu.
  1. 14 kierowców pod wpływem alkoholu wyeliminowano z ruchu.
  2. Odnotowano tylko jedno poważne zdarzenie drogowe.
  3. 22 kolizje drogowe miały miejsce, ale większość z nich zakończyła się bez poważnych konsekwencji.
  4. Apel policji o rozwagę i unikanie jazdy pod wpływem substancji odurzających.

W ciągu kilku dni majowego odpoczynku, policjanci skupili swoje działania na zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach. Szczególną uwagę poświęcono kontroli trzeźwości kierowców. Niestety, nie obyło się bez negatywnych przykładów. Wśród zatrzymanych za jazdę w stanie nietrzeźwym znalazła się kobieta z naszego miasta, która kierując samochodem marki Audi, spowodowała kolizję mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Warto zwrócić uwagę na incydent, do którego doszło na ulicy Partyzantów, gdzie 75-letnia kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z innym pojazdem. Skutkiem tego zdarzenia było złamanie ręki kierującej, która następnie została przewieziona do szpitala.

Policja przypomina, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas. Dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz unikanie prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu to podstawowe zasady, które pomagają unikać tragedii i utrzymać bezpieczeństwo zarówno własne, jak i innych użytkowników ruchu drogowego.

W obliczu zbliżających się kolejnych dni wolnych i potencjalnie wzmożonego ruchu, każdy z nas powinien pamiętać o tych zasadach, by kolejne święta były równie spokojne, co ten majowy weekend.


Na podstawie: Policja Bielsko-Biała