Zapraszamy na kolejną edycję Biegu Górskiego Goniacka już 14 kwietnia
Zapraszamy na wyjątkowe sportowe święto w naszym mieście! Już w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia, miłośnicy aktywności fizycznej, zarówno młodzi, jak i starsi, będą mieli okazję zmierzyć się z wyzwaniami Biegu Górskiego „Goniacka”. Wydarzenie to, organizowane na Terenach Rekreacyjnych „Błonia”, obiecuje emocje na najwyższym poziomie, a także integrację społeczności lokalnej wokół zdrowego stylu życia.
  1. Start biegów dla dzieci o godzinie 10.00.
  2. 22. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich dla młodzieży rozpoczną się o 10.30.
  3. Bieg główny oraz marsz Nordic Walking wystartują o 12.20.
  4. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta oraz Marszałek Województwa.

Wydarzenie to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również okazja do spędzenia aktywnie czasu w gronie najbliższych. Centrum zawodów znajdzie się na przepięknych terenach rekreacyjnych miasta, co gwarantuje niezapomniane widoki i doskonałą atmosferę podczas zawodów. W ofercie biegowej każdy znajdzie coś dla siebie – od najmłodszych, przez młodzież, aż po dorosłych entuzjastów biegania i marszu Nordic Walking.

Wszystkich chętnych do udziału w biegach młodzieżowych przypominamy, że są one częścią 22. PZLA Mistrzostw Polski U16, U18, U20 w Biegach Górskich, co dodatkowo podnosi rangę tego wydarzenia. To niepowtarzalna okazja do sprawdzenia swoich sił w rywalizacji na najwyższym poziomie.

Organizatorzy zadbali również o wsparcie godnych uwagi patronów. Honorowym patronatem wydarzenie objął Prezydent Miasta oraz Marszałek Województwa, co świadczy o znaczeniu Biegu Górskiego „Goniacka” dla promocji sportu i aktywności fizycznej w naszym regionie.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Niezależnie, czy jesteś doświadczonym biegaczem, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z aktywnością fizyczną, Bieg Górski „Goniacka” jest doskonałą okazją do wyjścia z domu, spotkania z ludźmi o podobnych zainteresowaniach oraz doświadczenia radości płynącej z ruchu na świeżym powietrzu. Do zobaczenia na starcie!


Według informacji z: Ośrodek Sportu i Rekreacji Bielsko-Biała