Zapraszamy na Dni Zdrowia! 17-18.02
Bielsko-Biała rozkwita zdrowiem! Nadchodzący weekend obudzi mieszkańców do życia pełnego zdrowia i wiedzy. Nie przegap pierwszych w historii Dni Zdrowia – wydarzenia, które jest jak balsam dla ciała i duszy.
  • Spotkanie poświęcone zdrowiu odbędzie się w hali pod Dębowcem, 17 i 18 lutego.
  • Wydarzenie współorganizowane przez samorządy Powiatu Bielskiego i miasta Bielska-Białej.
  • Oczekuj prelekcji ekspertów i zabaw edukacyjnych dla najmłodszych.
  • Ponad 30 instytucji, w tym szpitale i samorządy zawodowe, zaprezentuje swoje stoiska.

Odkrywanie drogi do zdrowego życia może być przyjemne i pouczające zarazem – to przesłanie niosą za sobą nadchodzące Dni Zdrowia w Bielsku-Białej. Wyjątkowe w skali regionu wydarzenie zgromadzi specjalistów z licznych dziedzin medycyny, gotowych dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Prezydent miasta Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski, podkreślił, że idea wydarzenia zrodziła się spontanicznie: Pomysł wyszedł od naszych pracowników podczas spotkań przy okazji realizacji innego projektu, jest to inicjatywa oddolna.

Każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku czy zainteresowań. Dostępne będą bezpłatne konsultacje z zakresu dermatologii, pediatrii, logopedii, a nawet ortopedii. Chcemy zwrócić uwagę mieszkańców, jak wielką moc ma profilaktyka zdrowotna – mówi Lucyna Majewska, naczelnik wydziału zdrowia Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej. Wartość profilaktyki zdrowotnej oraz codziennej dbałości o siebie to kluczowe przesłanie, jakie organizatorzy chcą przekazać odwiedzającym.

Program wydarzenia obejmuje również warsztaty dla dzieci i młodzieży, konkursy z nagrodami oraz szereg wykładów na temat zdrowia psychicznego, profilaktyki chorób serca, czy rozpoznawania udaru. Przyszłe mamy otrzymają cenne porady, a wszyscy chętni będą mogli dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego. To także wspaniała okazja, by nauczyć się podstaw pierwszej pomocy razem z Bielskim Pogotowiem Ratunkowym i Uniwersytetem Bielsko-Bialskim.

Wstęp na Dni Zdrowia jest wolny, a drzwi hali pod Dębowcem będą otwarte dla odwiedzających od 10:00 do 17:00. To niepowtarzalna szansa, aby na własne oczy przekonać się, jak wiele możemy zrobić dla swojego zdrowia i bliskich, korzystając z porad ekspertów i udziału w interaktywnych prezentacjach.


Na podstawie: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej