Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej: Przejedziemy odcinkiem ul. Legionów po przebudowie
Czy remont ulicy Legionów zmniejszy bielskie korki? Otwarty dla ruchu nowo zmodernizowany odcinek w Czechowicach-Dziedzicach staje się powodem do lokalnego optymizmu.
  • Ulica Legionów w Czechowicach-Dziedzicach po przebudowie.
  • Nowy pas ruchu ma poprawić przepustowość na wyjeździe na DK 1.
  • Całkowity koszt modernizacji to 6,2 mln zł.
  • Prace podzielone na etapy, kolejny fragment ma być gotowy w tym roku.

Świeżo odnowiony fragment ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, łączący się z drogą krajową nr 1, jest już dostępny dla kierowców. Wprowadzone zmiany mają na celu odciążenie intensywnego ruchu, zwłaszcza w godzinach szczytu, i zwiększenie płynności przejazdu z centrum miasta oraz w kierunku Pszczyny.

Starania samorządów oraz Zarządu Dróg Powiatowych zaowocowały dodatkowym pasem, który znacząco usprawni ruch w tym newralgicznym punkcie komunikacyjnym. Wielu samorządowców - nasi radni powiatowi i burmistrz Czechowic-Dziedzic zabiegało o to, aby powstał dodatkowy pas na wyjeździe na DK 1., dodał starosta bielski Andrzej Płonka.

Finansowanie przedsięwzięcia było wspólnym wysiłkiem: połowa sumy pochodziła z subwencji ogólnej budżetu państwa, a druga połowa została równo podzielona pomiędzy samorząd powiatowy oraz gminę czechowicką. Wartość inwestycji to 6,2 mln złotych. To skrzyżowanie należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach, ale to myśmy pozyskali na tę inwestycje środki dodatkowe i ją zrealizowali. Mam nadzieję, że korki które tworzą się tu w godzinach szczytu zostaną choć trochę rozładowane, wyraził nadzieję starosta.

Modernizacja ulicy Legionów jest jednym z kluczowych projektów dla poprawy komunikacji w powiecie bielskim. Z uwagi na niemałe koszty, zadanie zostało rozłożone na cztery etapy. Ostatnie prace terenowe dotyczą odcinka od skrzyżowania z ulicą Lipowską aż do granic Bielska-Białej. Ich zakończenie zaplanowano na koniec bieżącego roku.

Zmiany na drogach są jak tchnienie świeżości dla zmęczonych kierowców. Czy nowy odcinek ulicy Legionów okaże się powiewem, który rozpędzi zastoje komunikacyjne? Mieszkańcy z pewnością wyczekują na efekty z niecierpliwością, mając nadzieję, że czas spędzony w pojazdach będzie teraz znacznie krótszy.


Na podst. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej