Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i komisariatów odwiedzają uczniów klas pierwszych w ramach kampanii pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W trakcie spotkań policjanci uczą dzieci przede wszystkim zasad bezpieczeństwa na drodze jak również opowiadają o swojej pracy.

Wrzesień i październik to czas, kiedy policjanci odwiedzają szkoły.  W trakcie spotkań uczą najmłodszych właściwych zachowań w domu, w szkole i na drodze. Spotkania te prowadzone są w ramach kampanii pn. „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Świeć przykładem”.  Podczas rozmowy z dziećmi policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa w drodze do/ze szkoły, kontaktach z osobami nieznajomymi oraz prawidłowym zachowaniu na przejściach dla pieszych. W związku z rozpoczętym okresem jesiennym promują również korzystanie z elementów odblaskowych, aby być jak najbardziej bezpiecznym na drodze. Przedstawiają również charakterystykę pracy policji oraz prezentują elementy umundurowania. 
Odblaski dla dzieci ze szkoły podstawowej nr IV w Czechowicach-Dziedzicach podnoszące ich bezpieczeństwo na drodze zostały przekazane przez Powiatową Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działającą przy Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej.