Bielscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali trzy osoby, które miały wyrządzić działającemu na terenie Bielska-Białej przedsiębiorstwu szkodę o wartości ponad 3,7 mln zł. Podejrzani poprzez nadużycia udzielonych uprawnień doprowadzili do wyprowadzenia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w tym majątku rzeczowego. Zatrzymani usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Bielsku-Białej. Grozi im do 8 lat więzienia.

Śledztwo w sprawie wyrządzenia szkody przedsiębiorstwu od kilku miesięcy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej prowadzą policjanci z bielskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Trzy podejrzane osoby miały wspólnie i w porozumieniu, poprzez nadużycie udzielonych uprawnień, doprowadzić do wyprowadzenia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w tym majątku rzeczowego na kwotę przeszło 3,7 mln zł.

Śledczy zajmujący się sprawą ustalili łańcuch powiązań pomiędzy osobami, które w sposób zorganizowany, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla siebie oraz innych osób, zaplanowały przejęcie majątku jednej z firm działającej na terenie Bielska-Białej.

Trzy osoby odpowiedzialne za ten proceder na polecenie Prokuratury zostały zatrzymane i usłyszały już zarzuty. Prokurator zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.