Policja Bielsko-Biała: STOP narkotykom i dopalaczom podczas XX Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bystrej
W sobotę ulicami Bystrej i Wilkowic przejechał XX Rodzinny Rajd Rowerowy. Celem akcji było zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo używania narkotyków i dopalaczy. W akcji wzięli udział mundurowi z bielskiej komendy i wilkowickiego posterunku. Akcja jest elementem prowadzonej przez Policję kampanii Narkotyki i dopalacze zabijają, której hasło brzmi: szkoda Ciebie na takie patoklimaty. Przejazd rajdu zabezpieczali policjanci z bielskiej drogówki.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało kampanię o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. Narkotyki i dopalacze zabijają, której hasło brzmi Szkoda Ciebie na takie patoklimaty. Została ona opracowana w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020, a jej realizacja przewidziana jest w okresie od 2 kwietnia do 31 grudnia br. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji. Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego. Jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosław Zieliński, mając na uwadze istotną rolę działań profilaktycznych z perspektywy zapobiegania zagrożeniom związanym z używaniem narkotyków oraz nowych substancji psychoaktywnych, zwrócił się z prośbą do Komendanta Głównego Policji o włączenie się podległych funkcjonariuszy w realizację tego przedsięwzięcia.
W sobotę, w ramach wspomnianej kampanii policjanci z bielskiego garnizonu wzięli udział w akcji pn. STOP narkotykom i dopalaczom” zrealizowanej podczas XX Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bystrej. Na półmetku rajdu na płycie stadionu lekkoatletycznego przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wilkowicach asp. szt. Roman Szybiak z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej wspólnie z mł. asp. Marcinem Krawiec z Posterunku Policji w Wilkowicach przeprowadzili prelekcję dotyczącą negatywnych skutków związanych ze stosowaniem narkotyków i dopalaczy. Mundurowi przeprowadzili też konkurs dla najmłodszych uczestników rajdu dotyczący bezpieczeństwa rowerzysty na drodze, a dzieci które poprawnie odpowiadały na pytania policjantów otrzymywały nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wilkowicach.
Przejazd XX Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bystrej zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.
Ładowanie odtwarzacza…
Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej, bielsko.slaska.policja.gov.pl/, bielsko.slaska.policja.gov.pl/ka2/informacje/wiadomosci/264302,STOP-narkotykom-i-dopalaczom-podczas-XX-Rodzinnego-Rajdu-Rowerowego-w-Bystrej.html
Ostatnie Artykuły

Jednego dnia okradła dwie drogerie - policja odzyskała cały łup

Łukasz Kaplita jedzie po debiut w mistrzostwach. W tle biznesowa strefa

Miasto po zimie wchodzi w porządki. Na ulicach ruszyło mycie i zamiatanie

Żyjące Książki wracają do Sfery. Każdy zakup zamieni się w pomoc

Elektryczny cross uderzył w auto i zniknął. Policja szuka świadków

Na Wigrach 3 pod Everest – Czechowiczanin jedzie po szczyt i dla chorej Julki

Błonia zamienią się w pole legend. Wojownicy Światów wracają do Bielska-Białej

24 policjantów przeszło sprawdzian w Bielsku-Białej - wszyscy zdali

Bielsko-Biała rusza z Klubem Relacji-Interpretacji - spacery po śladach miasta

Warsztaty tenisa stołowego odpadają, ale gra wraca już za chwilę

Przy bielskiej komendzie rusza akcja, która może uratować życie

Trombita otworzyła Rok Górali - Beskidy szykują pasterski sezon

Wielkie sprzątanie osiedli w Bielsku–Białej. W grze są też nagrody

W bibliotece padną pytania o życie i śmierć podczas rozmowy z negocjatorem
Przydatne dane teleadresowe
- Książnica Beskidzka w Bielsku - Białej - Filia Osiedle Karpackie - kontakt, godziny, informacje
- Komisariat Policji IV w Bielsku - Białej - kontakt, godziny, informacje
- Prokuratura Okręgowa w Bielsku - Białej - kontakt, godziny, informacje
- Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bielsku - Białej - kontakt, godziny, informacje
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach Delegatura w Bielsku - Białej - kontakt, godziny, informacje
- Śląski Ośrodek Adopcyjny w Katowicach Oddział w Bielsku - Białej - kontakt, godziny, informacje
