Członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych z Żywca gościli w bielskiej komendzie. Emerytowanych stróżów prawa przywitał Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej, insp. Krzysztof Herzyk. Wizyta była okazją do wspomnień chwil spędzonych w służbie i wymiany doświadczeń ze starszymi, emerytowanymi kolegami. Część z nich służyła jeszcze w murach starej komendy przy ul. Rychlińskiego 17. Goście zwiedzili nowy obiekt komendy miejskiej.

Spotkanie odbyło się dzisiaj w siedzibie komendy miejskiej przy ul. Wapiennej 45. Policyjni emeryci i renciści z koła nr 22 przy Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu przyjechali z sąsiedzką wizytą. Część z nich służyła kiedyś w bielskim garnizonie, a ich wieloletnie doświadczenie w służbie i wiedza służyły młodym wówczas policjantom, którzy obecnie pracują dla bezpieczeństwa miasta Bielska-Białej i powiatu bielskiego. W przyjacielskiej atmosferze odżyły wspomnienia z chwil spędzonych na służbie. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i uwag, które zawsze są niezwykle cenne dla czynnych stróżów prawa.

Po spotkaniu z szefem bielskiego garnizonu policyjni seniorzy koledzy zwiedzili obiekt i przyjrzeli się z bliska warunkom w jakich teraz służą policjanci. Nie obyło się bez pełnych życzliwości westchnień, że kiedy oni przychodzili do służby, warunki jakie są dzisiaj pozostawały jedynie w sferze marzeń. Najwięcej zainteresowania wzbudziła nowoczesna strzelnica, na której akurat odbywał się trening wyszkolenia strzeleckiego oraz kompleks kojców dla psów służbowych. Goście zobaczyli salę gimnastyczną i siłownię, na której policjanci mogą odbywać zajęcia z wychowania fizycznego oraz taktyk i technik interwencji.

Policyjni seniorzy otrzymali życzenia zdrowia i pomyślności w realizacji swoich pasji i planów w życiu prywatnym, na co często nie starczało czasu kiedy pracowali. Bielscy policjanci usłyszeli z kolei życzenia wytrwałości, powodzenia w służbie i w godzeniu jej z życiem osobistym i rodzinnym.