Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Każdy z nas ceni sobie smak kawy – Polacy, jako pierwszy kraj w Europie – mieli możliwość jej kosztowania i poranna „mała czarna” jest tradycją w większości domów i firmy. Dlaczego jednak nie pijemy dobrej kawy i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy? Spróbujemy to wyjaśnić w tym artykule i podpowiedzieć Ci, który dystrybutor kawy będzie dla Ciebie najlepszy. Oczywiście o ile chcesz raczyć się na co dzień produktami z najwyższej półki!

Dystrybutor kawy – supermarket czy palarnia?

Dystrybutor kawy a jej jakość

Nie ma się co oszukiwać – zdecydowana większość z nas nie zna smaku dobrej kawy. I choć jest to stwierdzenie dość brutalne, z którym z pewnością wiele osób się nie zgodzi, jest bardzo prawdziwe. Wynika to przede wszystkim z faktu, że zaopatrujemy się w nią w lokalnych sklepikach czy supermarketach, gdzie dostępne są przede wszystkim produkty popularne, dość niskiej jakości. To jednak niejedyny problem, bo nawet w sytuacji, gdy na sklepowej półce znajdziesz najlepsze kawy pod względem jakości (choć jest to mało prawdopodobne), to istnieje bardzo duże ryzyko tego, że będą one… zepsute. Jak to możliwe?

Okazuje się bowiem, że bardzo duże znaczenie w kontekście świeżości oraz jakości kawy, ma data jej wypalania. Ta nie może być zbyt odległa, ponieważ – jak twierdzą specjaliści w tej dziedzinie – kawa jest bardzo podatna na utlenianie, w związku z czym psuje się już po 3-4 miesiącach, nawet znajdując się w zamkniętym opakowaniu! Niestety, dystrybutor kawy, który nie specjalizuje się w tej dziedzinie, może nie tyle nie mieć o tym pojęcia, co musi dostosowywać się do harmonogramu dostaw do sklepu – nawet ta dobra kawa zalegać więc będzie w magazynach tygodniami, albo miesiącami i dopiero potem trafi na sklepową półkę. A zanim zdejmie ją z niej klient, znowu minąć musi długi czas. W efekcie ryzyko zepsutego produktu jest bardzo duże.

Alternatywa? Zmień dystrybutora kawy!

Jeżeli więc chcesz zaopatrywać się w świeżo palone, najlepsze kawy, takie jak Arabica czy Robusta (zarówno w ziarnach, jak i wersji mielonej), musisz zrezygnować z zakupów w supermarkecie i wybrać takiego dystrybutora, który pozwoli Ci smakować to, co najlepsze w tej dziedzinie. Alternatywą jest palarnia kawy, w której każdy producent kawy to uznana marka, a produkty nie są magazynowane przez długi czas, dzięki czemu trafiają do klientów jako świeże i zdatne do picia.

Co więcej – palarnie kawy to:

  • różne, odpowiednio wyselekcjonowane kraje pochodzenia – sprawdzony dystrybutor kawy zapewni Ci dostęp do produktów z Etiopii, Brazylii czy Gwatemali, a więc miejsc, gdzie kawa jest produkowana od pokoleń i zapewni Ci niesamowite doznania smakowe,
  • dobra kawa mielona i kawa ziarnista w wielu zróżnicowanych wariantach, w tym wersji aromatyzowanej, która pozwoli Ci cieszyć się dodatkowym posmakiem – czekolady, mięty, kokosu itd.
  • najwyższe standardy związane z zaopatrzeniem, przechowywaniem oraz selekcją produktów – specjaliści sklepu z kawą doskonale znają się na wszystkich gatunkach i są w stanie dostarczyć Ci produkty najwyższej jakości.

Postaw na to, co najlepsze!

Jak więc widzisz, dystrybutor kawy ma znaczenie – to od niego zależy, czy w Twoje ręce, a następnie do Twojego kubka trafi produkt, który zachwyci Cię smakiem i aromatem. Jeżeli chcesz, aby tak się stało, postaw na sprawdzoną palarnię kawy, która posiada w swojej ofercie różne rodzaje kawy ziarnistej i mielonej, jest w stanie zapewnić Ci najwyższą jakość produktów, a także pozwoli Ci delektować się różnymi smakami. Jeżeli chcesz inwestować w dobre kawy, sprawdź opinie wcześniejszych klientów danego sklepu i zapoznaj się dokładnie z jego ofertą – przede wszystkim informacjami dotyczącymi kraju pochodzenia czy składu kaw. Dzięki temu wybierzesz właściwie i będziesz mógł przekonać się, czym jest prawdziwa, dobra kawa!