Festiwal Kabaretowy Fermenty to cykliczna impreza organizowana w Bielsku-Białej przez grupę zapaleńców i miłośników różnych form kabaretowych: Grupę Twórczą Ferment oraz Miejski Dom Kultury - Dom Kultury w Starym Bielsku. Co wyróżnia ten festiwal i jednocześnie największą inicjatywę kulturalną tego typu na Podbeskidziu? Przede wszystkim luźna, przyjacielska atmosfera - tu każdy jest mile widziany! Każdy, kto obdarzony jest poczuciem humoru i dystansem do otaczającej rzeczywistości.

 

W tym roku wszystko rozpocznie się wielką galą otwarcia Festiwalu - 12 października o godz. 18.00 w Bielskim Centrum Kultury, gdzie wystąpią Kabaret A Jak! z Krakowa - laureat konkursu kabaretów w 2017 r. oraz gwiazda wieczoru - Kabaret Młodych Panów. W czasie gali tradycyjnie wręczona zostanie Honorowa Statuetka Złotego Fermentu.13 października Festiwal Kabaretowy Fermenty 2018 zawita do Klubu Klimat. Konkurs Kabaretowy rozpocznie się o godzinie  16.30. Weźmie  w nim udział 5 najlepiej zapowiadających się młodych polskich kabaretów (wyłonionych w  wcześniejszych preselekcjach). A będą to: Kabaret Kałasznikof z Katowic, Paulina Potocka z Białegostoku, Magda Kubicka z Warszawy, Kabaret Grzdyl z Dąbrowy Górniczej, Kabaret Obustronni Ludzie z Warszawy. Stawką kabaretowych zmagań będzie prestiżowa statuetka Złotego Fermentu oraz nagroda finansowa. W roli gwiazdy wieczoru zobaczymy Kabaret Czesuaf z bielszczanką Olgą Łasak w swym znakomitym składzie.Tego dnia nad konkursowymi rozstrzygnięciami  czuwać będzie Jury: Mirek Gancarz (członek kabaretu POTEM po 20 latach wraca na kabaretową scenę), Piotr Skucha (niegdyś kabaret Długi obecnie kabaret TON, Gospodarz Bielskiej Sceny Kabaretowej), Grzegorz Porowski (posiadacz największego w Polsce archiwum kabaretowych nagrań wideo) oraz dwóch Dyrektorów Miejskiego Domu Kultury: Zbigniew Hendzel i Franciszek Kopczak (były dyrektor MDK). Tradycyjnie będzie również przydzielana nagroda dla formacji kabaretowej najśmieszniejszej według uznania  zebranej publiczności.

 

Szczegóły na www.fermenty.pl

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.