Bielskie ulice znów wypełni marsz dla autyzmu i wspólne śpiewanie

Tego dnia Plac Ratuszowy w Bielsku-Białej ma zamienić się w miejsce, w którym nie będzie miejsca na obojętność. Zbierze się tam około 900 osób, by razem przejść przez centrum i przypomnieć o autyzmie nie w sali wykładowej, ale w ruchu, wśród ludzi i miejskiego gwaru. To już trzeci marsz organizowany przez Szkołę Podstawową Elf nr 2, a jego siłą ma być prosty gest – wspólne bycie obok siebie.
- Od Placu Ratuszowego do Rynku przejdzie tłum w niebieskich barwach
- „Mój świat” ma połączyć marsz, dzieci i dorosłych
Od Placu Ratuszowego do Rynku przejdzie tłum w niebieskich barwach
10 kwietnia uczestnicy wyruszą o godzinie 9.30 z Placu Ratuszowego i przejdą ulicą 11 Listopada na Rynek. To krótka trasa, ale w samym sercu miasta ma duży ciężar symboliczny – przechodnie zobaczą marsz z bliska, bez dystansu, jaki często towarzyszy rozmowom o autyzmie.
Swój udział zapowiedzieli uczniowie, nauczyciele, podopieczni bielskich instytucji, ich opiekunowie oraz przyjaciele idei. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego, co podkreśla, że to nie tylko szkolna inicjatywa, ale także ważny sygnał wysyłany z miasta.
- Godzina startu – 9.30
- Miejsce zbiórki – Plac Ratuszowy
- Trasa – ulicą 11 Listopada na Rynek
- Liczba uczestników – około 900 osób
„Mój świat” ma połączyć marsz, dzieci i dorosłych
W programie znalazły się wspólne aktywności integracyjne, a jednym z najważniejszych punktów będzie piosenka „Mój świat”. Tekst napisała Dorota Krywult, nauczycielka Szkoły Podstawowej Elf nr 2, a muzykę skomponował Krzysztof Gieleciak, który wykonał utwór razem z uczniami Elfa.
Ten muzyczny akcent ma znaczenie większe niż zwykła oprawa wydarzenia. Daje uczestnikom coś, co zostaje po marszu dłużej niż kolorowe transparenty – wspólne przeżycie i prosty przekaz, że rozmowa o autyzmie może zaczynać się od obecności, słuchania i zwykłej życzliwości.
Szkoła Podstawowa Elf nr 2, która organizuje wydarzenie, na co dzień wspiera i uczy uczniów w spektrum autyzmu. Marsz staje się więc naturalnym przedłużeniem jej pracy – pokazuje, że o integracji nie trzeba mówić wyłącznie w teorii, kiedy można ją po prostu przejść razem przez centrum miasta.
na podstawie: UM Bielsko-Biała.
![]()
Ostatnie Artykuły

Kino pod gwiazdami odwołane. Powodem są prognozy deszczu na Szyndzielni

Wieniec z kościołem na 700-lecie Pisarzowic powstał podczas warsztatów

Asfalt zastąpią przepuszczalne alejki. Skwer przy Mechaniku zyska nową zieleń

Wlot na spot pod namiotem. Zagra Mattheo da Funk

Unplug Festival z szansą na Słoneczniki 2026. Teraz liczy się każdy głos

Bielsko-Biała zmieni trasę - sztuka wyjdzie na miejskie ulice

Happy Bike Beskidy 2026 odpala rowerowy spektakl w Bielsku-Białej

Ostatni Wlot na Spot tego lata zabrzmi dziś w Bielsku-Białej

Syrena alarmowa to dopiero początek. Nadchodzi trening reagowania

W Bielsku-Białej kobiety pobiegną po formę przed Biegiem KoBBiet

Zamkowa na trzy dni zmieni się w tor, gród i rodzinny plac zabaw

Czytelnia Ogólna zmienia miejsce. Remont przestawia układ Książnicy Beskidzkiej

Bolek, Lolek i domowe skarby. Studio zbiera pamięć o swojej historii

Ulica Zamkowa znów zamknięta. Objazdy dla autobusów i kierowców
Przydatne dane teleadresowe
- Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska w Bielsku - Białej - kontakt, godziny, informacje
- Książnica Beskidzka - Filia Osiedle Karpackie w Bielsku-Białej
- Drugi Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej - kontakt, godziny, usługi online
- Książnica Beskidzka - Filia Straconka w Bielsku-Białej - kontakt, zapis, zbiory
- Dom Pomocy Społecznej dla Osób Starszych w Bielsku-Białej - kontakt, oferta i warunki pobytu
- Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej - kontakt, godziny, informacje
