BKS BOSTIK kończy pucharową przygodę po walce we Włoszech

3 min czytania
BKS BOSTIK kończy pucharową przygodę po walce we Włoszech

FOT. UM Bielsko-Biała

W hali w Turynie obraz meczu zmieniał się jak w kalejdoskopie — od szybkiej dominacji miejscowych po momenty, w których bielszczanki wydawały się mieć mecz pod kontrolą. Zawodniczki z Bielska-Białej wracają do kraju z wyrównanym bilansem pucharowym i kilkoma lekcjami na przyszłość.

  • Reale Mutua Fenera Chieri’76 w Pucharze CEV wykorzystało końcówki
  • Bielsko-Biała - walka i doświadczenie mimo porażki

Reale Mutua Fenera Chieri’76 w Pucharze CEV wykorzystało końcówki

Mecz zaczął się od krótkiego prowadzenia przyjezdnych, ale to gospodynie szybko przejęły inicjatywę. Pierwszy set zakończył się szybkim rezultatem 25:13 — siła zagrywki i skuteczny blok dawały Chieri przewagę. W pierwszej partii wyróżniła się Halimatou Bah, która zdobyła sześć punktów i później została wybrana MVP spotkania.

W drugim secie obraz gry był bardziej wyrównany. Trener Bartłomiej Piekarczyk próbował rotacji i brał przerwy na żądanie, a bielszczanki odpowiedziały m.in. seriami w polu zagrywki autorstwa Nikoli Abramajtys, które na krótko zbliżyły drużynę do rywalek. Mimo to gospodynie utrzymały przewagę i zamknęły seta 25:20, co przesądziło o awansie Włoszek.

W trzeciej partii BKS potwierdził charakter — był moment, gdy prowadził 21:17 po świetnych akcjach i zmianach w składzie, lecz to przeciwniczki okazały się silniejsze w końcówce, zdobywając osiem punktów z rzędu i zamykając mecz 25:21.

  • Wynik meczu: Reale Mutua Fenera Chieri’76 – BKS BOSTIK ZGO Bielsko‑Biała 3:0 (25:13, 25:20, 25:21)
  • Stan rywalizacji: 2:0 dla Reale Mutua Fenera Chieri’76
  • Awans: Reale Mutua Fenera Chieri’76
  • MVP: Halimatou Bah (Chieri)

Składy na mecz (wybrane zawodniczki, pogrubione nazwiska):

  • Reale Mutua Fenera: Degradi, Alberti, Van Aalen, Bah, Cekulaev, Dambrink, Spirito (libero) — w rezerwie: Antunović, Nemeth, Ferrarini, Bonafede (libero).
  • BKS BOSTIK ZGO: Michalewicz, Bozóki‑Szedmák, Kecman, Laak, Abramajtys, Gryka, Suska (libero) — wspomagające: Adamek (libero), Nowakowska, Podlaska, Borowczak, Orzyłowska.

Bielsko-Biała - walka i doświadczenie mimo porażki

W kadrze BKS zabrakło podstawowej rozgrywającej Wiktorii Szewczyk, która nie pojechała do Turynu z powodu kontuzji. W efekcie na rozegraniu cały mecz prowadziła Agata Michalewicz, grając praktycznie bez przerw. To jeden z czynników, który utrudnił bielskiemu zespołowi utrzymanie świeżości przez całe spotkanie.

Sezon pucharowy dla BKS kończy się bilansem zwycięstw i porażek — w europejskich meczach tej edycji drużyna wygrała 4 spotkania i przegrała 2. Wyjazdy do Zagrzebia, Mariboru i właśnie Turynu dały zespołowi międzynarodowe doświadczenie, które trenerzy i zawodniczki będą mogli wykorzystać w kolejnych tygodniach. Po meczu widać było, że atuty drużyny — od walki w obronie po skuteczne akcje w ataku — są, ale kluczowe momenty końcówek wciąż decydują o wyniku przeciw mocnym rywalkom.

Dla kibiców i obserwatorów warto zapamiętać kilka praktycznych wniosków:

  • rotacje i głębia składu będą ważne przy powrocie do ligowych obowiązków;
  • zdrowie i powrót Wiktorii Szewczyk mogą znacząco wpłynąć na tempo gry;
  • doświadczenie z międzynarodowych spotkań powinno zwiększyć pewność zespołu w krytycznych momentach.

Choć pucharowa droga się zakończyła, spotkanie w Turynie pokazało jednocześnie, że BKS potrafi stawiać czoła wymagającym rywalkom — teraz czas na przegląd sił i przygotowanie do kolejnych ligowych wyzwań.

na podstawie: UM Bielsko-Biała.

Autor: krystian