Święto Gminy Bestwina już w tę sobotę: atrakcje dla dzieci i prezentacje GOK
W najbliższą sobotę, mieszkańcy naszej gminy będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym. Święto Gminy Bestwina to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu, zabawy i poznania lokalnych tradycji.
  1. Gry i zabawy dla dzieci oraz prezentacje sekcji GOK.
  2. Przegląd folklorystyczny "Laski uOzgraj".
  3. Koncert zespołu "Słowiany".
  4. Pokaz sprzętu OSP Bestwina i zabawa taneczna z zespołem "Albatros".

Na terenach rekreacyjnych za Gminnym Ośrodkiem Kultury, już w najbliższą sobotę, odbędzie się Święto Gminy Bestwina. Organizatorzy przygotowali bogaty program, który zadowoli zarówno najmłodszych, jak i dorosłych uczestników. Dzieci będą mogły skorzystać z bezpłatnych zamków dmuchanych oraz uczestniczyć w licznych grach i zabawach. Dorośli natomiast będą mieli okazję zobaczyć prezentacje sekcji działających przy GOK.

Jednym z najważniejszych punktów programu będzie przegląd folklorystyczny "Laski uOzgraj". Na scenie zaprezentują się regionalne zespoły, takie jak "Bestwina", "Mała Bestwina", "Jasieniczanka" oraz "Ziemia Beskidzka". To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć i posłuchać autentycznej muzyki ludowej oraz docenić bogactwo lokalnych tradycji.

W programie nie zabraknie również atrakcji muzycznych. Na uczestników czeka koncert zespołu "Słowiany", który jest jednym z najbardziej interesujących zespołów folk-rockowych w Polsce. Ich muzyka pełna pozytywnej energii z pewnością przyciągnie zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców.

Dodatkowo, zaplanowano pokaz sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej z Bestwiny, co z pewnością zainteresuje miłośników techniki i bezpieczeństwa. Wieczorem, dla wszystkich chętnych, odbędzie się zabawa taneczna z zespołem "Albatros". To doskonała okazja do wspólnej zabawy i integracji mieszkańców.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w Święcie Gminy Bestwina. To doskonała okazja, aby spędzić czas w miłej atmosferze, poznać sąsiadów oraz cieszyć się lokalną kulturą i tradycją.

Foto: S. Lewczak


Wg inf z: Powiat Bielski