Ponad 240 uczniów zakończyło XXII Powiatowy Rajd Górski w Mesznej
Ponad 240 uczniów z sześciu szkół podstawowych powiatu bielskiego wzięło udział w XXII Powiatowym Rajdzie Górskim. Wydarzenie, zorganizowane przez Oddział PTTK "Podbeskidzie" oraz Starostwo Powiatowe, zakończyło się w Chatce na Groniu w Mesznej, gdzie na uczestników czekały liczne atrakcje.
  1. Udział ponad 240 uczniów z 6 szkół podstawowych.
  2. Pięć tras o różnym stopniu trudności.
  3. Konkurs wiedzy o powiecie z nagrodami.
  4. Jesienny Rajd "Brązowego Liścia" w Zabrzegu.

Uczestnicy rajdu mieli do wyboru aż pięć tras, różniących się stopniem trudności, co pozwoliło każdemu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Na mecie, zlokalizowanej w malowniczej Chatce na Groniu, czekały na nich niezapomniane widoki i liczne atrakcje.

Po trudach wędrówki na uczestników czekała biesiada z pyszną kiełbaską, która była doskonałą okazją do odpoczynku i nabrania sił. Dodatkowo, organizatorzy przygotowali występy wokalne oraz konkurs wiedzy o powiecie bielskim. Konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem, a jego uczestnicy rywalizowali o atrakcyjne nagrody, jednocześnie ucząc się ciekawych faktów o naszym regionie.

W kategorii klas 1-3 konkurs wygrał Igor Krupiński z ZSP w Mazańcowicach, drugie miejsce zajął Julian Niedźwiedziński z ZSP w Mesznej, a trzecie Martyna Nikiel z tej samej szkoły. W kategorii klas 4-8 zwyciężył Łukasz Kosałka z ZSP w Mazańcowicach, drugie miejsce zdobył Paweł Wieczorkiewicz również z ZSP w Mazańcowicach, a trzecie Wiktor Migoda z SP w Porąbce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody za swoje zaangażowanie.

W tej edycji rajdu, puchar dla najliczniej reprezentowanej szkoły i drużyny zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Czańcu. Nagrodę dla najmłodszego uczestnika ponownie otrzymał 6-letni Sergiusz Waligóra z Czańca, co wzbudziło ogromne uznanie wśród wszystkich obecnych.

Wspaniała pogoda towarzyszyła uczestnikom przez cały czas trwania rajdu, co dodatkowo podniosło jego atrakcyjność. Na mecie rajdu obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych, radni Rady Powiatu Helena Byrdy-Przybyła oraz Artur Beniowski, którzy gratulowali uczestnikom sukcesu.

Na koniec, organizatorzy serdecznie podziękowali Teresie i Jackowi Kowalcze z Chaty na Groniu za ciepłe przyjęcie i gościnę. Już teraz zapraszają wszystkie szkoły na Jesienny Rajd "Brązowego Liścia", który odbędzie się w pierwszą sobotę października w Zabrzegu. To kolejne wydarzenie, które z pewnością przyciągnie wielu miłośników górskich wędrówek.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej