Bilans Wielkanocny na drogach: 15 kolizji i zatrzymani nietrzeźwi kierowcy
Wielkanocne dni pełne wyzwań dla lokalnych funkcjonariuszy. Policja intensywnie pracowała nad zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach oraz podczas wydarzeń sportowych, co skutkowało wieloma interwencjami. Oto podsumowanie działań, które miały miejsce w naszym regionie podczas ostatnich świąt.
  1. W czasie świątecznego weekendu doszło do 15 kolizji i jednego wypadku drogowego.
  2. Policja przeprowadziła prawie 400 kontroli pojazdów, badając ponad 2400 kierowców pod kątem alkoholu.
  3. Zatrzymano 2 nietrzeźwych kierowców oraz 8 po użyciu alkoholu.
  4. Bezpieczeństwo imprez sportowych i zatrzymanie 5 osób poszukiwanych to kolejne działania funkcjonariuszy.

Podczas świąt Wielkanocnych nasi lokalni policjanci nie mieli chwili wytchnienia. W szczególności skupili się na patrolowaniu dróg, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym. Efekty ich pracy są znaczące: odnotowano 15 kolizji drogowych oraz jeden wypadek, w którym uczestniczył nietrzeźwy motocyklista.

W ramach działań prewencyjnych, funkcjonariusze przeprowadzili niemal 400 kontroli pojazdów, sprawdzając stan trzeźwości ponad 2400 kierowców. Niestety, mimo intensywnych działań, nie udało się uniknąć przypadków prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu - zatrzymano łącznie 10 osób, które zdecydowały się na tak nieodpowiedzialne zachowanie.

Oprócz działań na drogach, policja miała na oku bezpieczeństwo podczas lokalnych wydarzeń sportowych. Dzięki skutecznym zabezpieczeniom, zarówno mecz BTS II Rekord Bielsko-Biała z ROW 1964 Rybnik, jak i spotkanie Podbeskidzia Bielsko-Biała z Bruk-Bet Termalica, odbyły się bez żadnych niepożądanych incydentów.

Wśród innych istotnych działań, funkcjonariusze zatrzymali 5 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości oraz rozpracowali kilkanaście przestępstw kryminalnych, w tym przemoc wśród obywateli Ukrainy. Warto podkreślić, że nasza lokalna policja współpracowała również z międzynarodowymi organami w poszukiwaniach zaginionych osób, co świadczy o szerokim zasięgu ich działań.

Zarówno na drogach, jak i poza nimi, nasi funkcjonariusze nieustannie dążą do tego, by każdy z nas czuł się bezpiecznie. Ich praca podczas świątecznego weekendu to doskonały przykład poświęcenia i zaangażowania w służbę społeczności. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to wspólna odpowiedzialność - zarówno kierowców, pieszych, jak i rowerzystów.


KMP w Bielsku-Białej