W gospodarstwie domowym, w skomplikowanych instalacjach sanitarnych i kanalizacyjnych — wszędzie tam sprawdzą się pompy elektryczne zatapialne. Wykorzystasz je na budowie i w pożarnictwie, ale także do opróżniania studzienek. Co jeszcze wyróżnia te urządzenia?

Elektryczne pompy zatapialne — niezbędne w budownictwie i nie tylko!

Jak zbudowane są pompy elektryczne zatapialne?

Nie ma chyba drugich takich urządzeń jak pompy elektryczne zatapialne, zwane także zanurzeniowymi. Owe sprzęty to nic innego jak hermetycznie zamknięty układ z silnikiem elektrycznym i wirnikiem pompy.

Pompy elektryczne zatapia się w wodzie po to, aby ją odpompować. Elementy silnika oraz pompy skutecznie chroni obudowa — najczęściej wykonana ze stali nierdzewnej, ale także żeliwa lub polimerów. Dzięki trwałym uszczelnieniom mechanicznym ani szlam, ani brudna woda nie są w stanie zniszczyć pompy.

W sklepie Lifton Polska znajdziesz wysokojakościowe pompy elektryczne marki Tsurumi od renomowanego producenta BBA Pumps.

Pompy elektryczne zatapialne — zastosujesz je na szeroką skalę

Pompy elektryczne zastosujesz do transportowania czystej, brudnej oraz szlamowej wody. Wykorzystają je zarówno małe gospodarstwa, jak i wielorodzinne budownictwo mieszkaniowe. Pompy elektryczne zatapialne są wprost nieocenione w budownictwie oraz sektorze przemysłowym. Użytek z nich mają także gospodarstwa rolne. Wykorzystuje się je do usuwania brudnej, szlamowej wody z odwodnień, zalanych rowów melioracyjnych lub studni ściekowych. Bez nich trudno byłoby odpompować ścieki i szamba.

Pompy elektryczne zatapialne znalazły zastosowanie również w ogrodnictwie. Służą do napełniania oczek wodnych, basenów i zbiorników. Ogrodnicy korzystają z nich także do nawadniania działek i sadów.

Co więcej — pompy elektryczne Tsurumi, obecne w ofercie Lifton Polska, doskonale nadają się do bentonitu (skały ilastej) Wszystko za sprawą specjalnego agitatora. Dzięki niemu pompę zastosujesz do drenażu terenów zanieczyszczonych wspomnianym bentonitem, żwirem, pyłem i piaskiem.

Kawitacja? Nie w przypadku pomp elektrycznych Tsurumi!

Kawitacja w pracy pomp jest bardzo częstym zjawiskiem. Jednak na pompy elektryczne Tsurumi nie ma ona większego wpływu. Na czym jednak polega owo zjawisko? O kawitacji mówimy wtedy, kiedy w przepływającej cieczy nastąpi, z dowolnej przyczyny, spadek ciśnienia do wartości zbliżonej do ciśnienia parowania w danej temperaturze.

Jeśli zastosujesz pompy elektryczne zatapialne, całkowicie wyeliminujesz kawitację. Jak to możliwe? Ma na to wpływ fakt, że pompy elektryczne montuje się znacznie głębiej niż stacjonarne pompy powierzchniowe. Kawitacja nie niszczy więc wirnika i innych elementów pompy.

W pracy pompy elektrycznej ogromne znaczenia ma chłodzenie. Dochodzi do niego za sprawą przepompowywanej cieczy. Efektywna wymiana ciepła, która ma wtedy miejsce, zapobiega niszczeniu silnika elektrycznego i podzespołów pompy.

Jaką pompę elektryczną wybrać?

Wiele zależy tu od rodzaju cieczy, którą masz zamiar przepompowywać. Do pompowania czystej wody z powodzeniem posłuży Ci pompa elektryczna zatapialna o dużej wydajności. Jej konstrukcja nie musi mieć specjalnych wzmocnień. Jednak, kiedy decydujesz się na tego typu pompę, wiedz, że zastosujesz ją tylko do czystej wody. Brud i szlam zniszczą urządzenie.

Pompy zatapialne przeznaczone do pompowania zanieczyszczonych cieczy to dobra opcja, gdy pracujesz w trudnych warunkach. Zamontowany rozdrabniacz sprawi, że pompa poradzi sobie nawet z dużymi nieczystościami, jak i ciałami obcymi (na przykład takimi jak bentonit).

Nie bez znaczenia dla pracy pomp elektrycznych zatapialnych są także takie parametry jak moc, wydajność, wysokość podnoszenia wody.

Pompy elektryczne zatapialne Tsurumi są urządzeniami, które mają wiele zabezpieczeń. Wystarczy wziąć pod uwagę ich konstrukcję: okablowanie, podwójne uszczelniania mechaniczne, ochronę silnika, odporność na zużycie wirnika, aby wiedzieć, że są one dobrym wyborem.

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://liftonpolskasklep.pl/kategoria/pompy/elektryczne-pompy/