Co kupić na pierwsze urodziny dla dziewczynki?

Pierwszy rok życia dziecka to wyjątkowy czas dla całej rodziny. Jest to niezwykle intensywny okres, podczas którego dziecko z nieświadomego noworodka stopniowo staje się rezolutnym niemowlakiem.

Cała rodzina z radością śledzi postępy poczynane przez dziecko, które staje się ich oczkiem w głowie. Nic więc dziwnego, że ukończenie pierwszego roku maleństwa jest hucznie świętowane. Przed wyprawieniem przyjęcia urodzinowego warto poświęcić chwilę na przygotowanie listy prezentów, która ułatwi gościom wybór perełek spośród gąszczu różnorodnych zabawek dedykowanych dla dzieci w tym wieku.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze prezentu na roczek?

Obecnie na rynku mamy niezwykle duży wybór artykułów, które można podarować jako prezent na roczek dla dziewczynki. Warto jednak zastanowić się, jakie cechy powinien spełniać owy podarunek. Pamiętajmy, że będzie on wykorzystywany przez naprawdę maleńkie dziecko, wobec czego poza aspektem wizualnym powinniśmy zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Uwagę dziecka na pewno przykują różnokolorowe barwy, jednak nie to jest tutaj najważniejsze.

Bierzmy pod uwagę jedynie zabawki, które nie posiadają małych elementów, bowiem stwarzają ono ryzyko połknięcia oraz zadławienia. Zabawki powinny być wykonane z certyfikowanych materiałów i posiadać stosowne atesty świadczące o ich jakości. Obecnie wśród młodych rodziców panuje moda na zabawki w duchu ekologicznym. Częściej wybór pada na zabawki drewniane, aniżeli plastik.

Z jakich zabawek ucieszy się dziecko?

Dziecko pod koniec pierwszego roku życia zazwyczaj ma za sobą pierwsze kroki i jest na etapie doskonalenia umiejętności chodzenia. Zafascynowany nową umiejętnością roczniak z radością pokonuje kolejne metry, przemierzając mieszkanie na dwóch nogach. W związku z tym niezawodnym pomysłem na prezent na roczek dla dziewczynki będą wszelkiego rodzaju pchacze, jeździki oraz hulajnogi. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu zabawek.

W zależności od budżetu i własnych preferencji można wybierać spomiędzy różnych wariantów tej samej zabawki. Popularne pchacze można znaleźć zarówno w wersji plastikowej jak i drewnianej, to samo tyczy się jeździków. Hulajnogi dla tak małych dzieci również mogą być wyposażone w siedziska, a wykonane są one z wytrzymałych materiałów. W sklepach można trafić również na niewielkich rozmiarów rowerki biegowe na czterech kółkach, które również świetnie się sprawdzą jako prezent na roczek dla dziewczynki. Niezależnie od tego, którą z tych zabawek wybierzemy, na pewno przypadnie ona do gustu naszemu małemu solenizantowi.