Jakie zadaszenie wybrać na swój taras?

Przebywanie na tarasie, który jest pięknie urządzony to sama przyjemność. Poza odpowiednim urządzeniem salonu powinniśmy także postawić na odpowiednie zadaszenie tarasu. Nie może być nic przypadkowe. Warto zrobić wcześniej mały research i rozeznać się, jakie są główne typy zadaszeń tarasowych na rynku. Jak to się prezentuje w rzeczywistości?

Zadaszenie lamelowe

Na pewno obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się pergole z lamelowym dachem. One na pierwszy rzut oka się różnią od tkaninowych modeli oczywiście wyglądem. Prezentują się dosyć minimalistycznie oraz nowocześnie. Konstrukcja tegoż zadaszenia jest oparta na solidnym aluminium. Materiał ten jest odporny na zmienność temperatury, a także na zmieniające się czynniki atmosferyczne. Lamele nowoczesne możemy obracać. Możliwy jest obrót nawet o 135 stopni. Całością sterujemy przy wykorzystaniu pilota, czy też przy wykorzystaniu aplikacji w smartfonie. Sami będziemy w każdym momencie decydować, ile słona ma wpaść na nasz taras.

Podoba nam się tutaj możliwość zapewnienia cyrkulacji powietrza nawet w dni bardzo upalne. Najnowsze modele zadaszeń dają nam możliwość zsunięcia całkowitego paneli. Mogłoby się wydawać, że lamele będą nas ochraniały jedynie przed słońcem. Nic bardziej mylnego. Zadaszenie z lameli może nas skutecznie osłonić przed deszczem, a także przed opadami śniegu.

Nie musimy się także obawiać o zalegający na naszym zadaszeniu śnieg. Na jednym metrze kwadratowym spokojnie utrzyma się nawet sto dwadzieścia kilogramów śniegu. Jesteśmy zatem pod taką konstrukcją w pełni bezpieczni. Gdy zadbamy o oświetlenie LED, to możemy na tarasie wypoczywać nawet po ciemku. Można zatem stwierdzić, że tarasu można używać przez okrągły rok.

A może pergola z tkaniny?

W sieci znajdziemy wielu producentów, którzy oferują zadaszenie bardzo podobne, jak to wykonane z lameli, ale oparte na wykonaniu z tkaniny. Takowa pergola także jest sterowana przy wykorzystaniu pilota. Mogłoby się wydawać, że takowa tkanina jest mniej odporna i wytrzymała niż lamele, ale okazuje się, że na jej wytrzymałość również nie ma co narzekać. Konstrukcja takowego zadaszenia składa się z dachu jednospadowego, podstawy aluminiowej, a także systemowego daszka. Nie trzeba się obawiać materiału po samym zwinięciu.

Wiadomo, że każdy właściciel ma inne gusta i potrzeby. W związku z powyższym, u każdego sprawdzi się inny rodzaj zadaszenia. Oferta sklepów internetowych, jak i sklepów stacjonarnym jest bardzo rozbudowana. Cieszy nas to, ponieważ dzięki takiemu asortymentowi, każdy znajdzie idealne dla siebie rozwiązanie. Gdy nie znamy się na zadaszeniach i ogólnie o tego typu pracach nie mamy zielonego pojęcia, to warto zasugerować się wiedzą ekspertów i specjalistów. Oni nie tylko pomogą nam wybrać dla siebie idealne rozwiązanie, ale także pomogą nam z montażem.

Tak właśnie prezentują się główne typy zadaszeń tarasowych na rynku. Wszystko musi być dopracowane z zadbaniem o każdy szczegół. Nie może być inaczej. Warto postawić na współpracę ze sprawdzoną firmą. Wówczas będzie się zadowolonym.