Wybieramy ubezpieczenie OC - sprawdź, jak znaleźć dobre i w okazyjnej cenie?

Każdy kierowca jest inny. Jeździ on innym samochodem, a co za tym idzie - ma także inne potrzeby. Kieruje się również innymi aspektami w wyborze ubezpieczenia komunikacyjnego. Jednak wszyscy właściciele samochodów bez wyjątku chcą mieć jak najlepsze ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej. Jak znaleźć dobre świadczenie i w okazyjnej cenie? Podpowiadamy.

Co jest najważniejsze w wyborze ubezpieczenia OC?

Wszystkie zasady, które rządzą ubezpieczeniem chroniącym odpowiedzialność cywilną reguluje Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Prawo z góry narzuca bowiem obowiązek posiadania OC komunikacyjnego. Jest to spowodowane myślą o dobru i interesie użytkowników ruchu drogowego, gdzie o wypadek nie jest trudno. Do tych postanowień muszą dostosować się wszyscy ubezpieczyciele, którzy oferują świadczenie OC.

Każde oferowane ubezpieczenie komunikacyjne zapewnia taką samą ochronę. Nic więc dziwnego, że kierowcy w wyborze polisy kierują się przede wszystkim ceną, jaką będą musieli uiścić u agenta. Decyzja pada zwykle na najtańszą opcję. W razie wypadku odszkodowanie z tego tytułu otrzyma poszkodowana przez posiadacza polisy osoba, a nie ubezpieczony sprawca wypadku.

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

Wiele osób przeszukuje sieć w celu odnalezienia tego najlepszego ubezpieczenia. Jest to jednak proces żmudny i czasochłonny, ponieważ ofert jest wiele, a porównywanie cen, zakresu dodatkowych świadczeń czy innych ważnych kwestii pochłania zwykle dużą część dnia. Taki osobom z pomocą przychodzą takie narzędzia, jak porównywarka OC i ranking ubezpieczenie OC/AC.

Porównywarka OC to internetowa platforma, która umożliwia szybkie znalezienie oraz zakup ubezpieczenia bez konieczności wychodzenia z domu. Narzędzie to przedstawia oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych, zakres świadczeń wraz z ich cenami. Dla nowych klientów przewidywane są również benefity, najczęściej w formie obniżonej ceny za polisę.

Oprócz korzystania z porównywarki, aby znaleźć tanie OC ubezpieczenie, warto wspomagać się również rankingiem. Potrafi on wiele powiedzieć o ubezpieczycielu i jakości obsługi klienta. Trzeba również pamiętać, że na wysokość składki ma wpływ wiele czynników, takich jak wiek kierowcy, długość posiadanego prawa jazdy czy miejsce parkowania swojego samochodu. Mimo tego dzięki wspomnianym narzędziom łatwiej będzie odnaleźć najlepszą ofertę dla siebie.