Buon Giorno Bar Caffe - włoskie smaki w Kętach

Cieniutkie ciasto, ciągnący się ser i aromatyczne dodatki - tak w skrócie można określić pizzę serwowaną w Buon Giorno Bar Caffe czyli miejscu, w których królują prawdziwie włoskie klimaty.

Włoska pizza – smak, w którym się zakochasz!

Jedną z najsłynniejszych potraw kuchni włoskiej jest oczywiście pizza. Ten kultowy wypiek podpił serca zdecydowanej większości osób na całym świecie. W malowniczej Italii wyróżnia się głównie dwa rodzaje pizzy - neapolitańską i rzymską. Pizza rzymska charakteryzuje się stosunkowo grubym ciastem a jej podniesione brzegi są wyraźnie zarumienione, z kolei neapolitański wariant opisywanego wypieku jest bardzo cienki (maksymalnie 3 mm) i wypiekany w piecu opalanym drewnem. W naszym kraju największą popularnością cieszy się naturalnie pizza neapolitańska, na czele z nieśmiertelną Margheritą.

A jeśli już o Marghericie mowa, to warto przypomnieć iście królewską historię jej powstania. Dlaczego królewską? Ponieważ w roku 1889 do Neapolu przybył król Umberto wraz ze swoją żoną, królową Margheritą. Z tej okazji polecono, aby kucharz Raffaele Esposito wraz ze swoją żoną Rosiną Brandi przygotowali trzy najsłynniejsze pizze neapolitańskie (wspomniana para uchodziła bowiem za prawdziwych ekspertów w dziedzinie pizzy). Najprostsza z zaproponowanych kompozycji smakowych – składająca się z zaledwie trzech składników: bazylii, mozzarelli i pomidorów – przypadła do gustu królowej tak bardzo, iż została nazwana jej imieniem. Jeśli miałbyś ochotę skosztować prawdziwej, włoskiej Margherity to możesz – śladem króla Umberto i jego małżonki – udać się do Neapolu lub też… do Kęt. Dlaczego do Kęt? Ponieważ to właśnie tam znajduje się Bar Caffe Buon Giorno czyli miejsce, w którym zjesz prawdziwą, włoską pizzę!

Bar Caffe Buon Giorno czyli smaki rodem z włoskiej kuchni

Bar Caffe Buon Giorno to zlokalizowana w małopolskich Kętach kawiarnia, która – w początkowej fazie swojego rozwoju – oferowała odwiedzającym ją gościom przepyszną, niezwykle aromatyczną kawę parzoną w wysokiej jakości ekspresach. Cechą charakterystyczną cafeterii Bar Caffe Buon Giorno jest oczywiście jej włoski klimat, obecny nie tylko w serwowanych napojach czy przekąskach ale również w elementach tworzących wystrój wnętrza. Serwowane tu potrawy szybko zyskały uznane mieszkańców Kęt. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich gości, właściciele Bar Caffe Buon Giorno rozszerzyli działalność i wprowadzili do oferty prawdziwą pizzę w stylu włoskim. Tym samym Buon Giorno szybko stała się najpopularniejszą pizzerią w okolicy.

Włoska pizza – smak, w którym się zakochasz!

W menu Bar Caffe Buon Giorno znajdziemy wiele, niezwykle ciekawych i obłędnie pysznych pizz, wypiekanych z wysokogatunkowej mąki i prawdziwych drożdży, które – w połączeniu z dodatkami prosto ze słonecznej Italii – tworzą niezapomniane kompozycje smakowe. Co ważne to fakt, że opisywanych specjałów można skosztować zarówno na miejscu, jak i we własnym domu, bowiem Bar Caffe Buon Giorno udostępnia wygodną opcję, jaką jest pizza z dowozem.

Bar Caffe Buon Giorno i Klub 555

Bar Caffe Buon Giorno to miejsce absolutnie niezwykłe nie tylko ze względu na panujący tu klimat i smak serwowanych potraw. Jest to bowiem również pierwsza w Polsce klubokawiarnia działająca pod patronatem Klubu 555, stworzonego przez Fryderyka Karzełka. Wspomniany klub skupia ludzi zainteresowanych rozwojem osobistym.