Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Instruktor fitness – opis zawodu

Zadaniem instruktora fitness jest prowadzenie zajęć ruchowych, które mają na celu dotlenienie, odprężenie, usprawnienie przepływu krwi oraz działanie wyszczuplające i korekcyjne. Ćwiczenia mogą mieć charakter gimnastyczny, prozdrowotny, rozrywkowy. Instruktor wykorzystuje rozmaite techniki fitness – między innymi step, low impact, TBC, funky, aqua aerobik. Ważne, aby zestawy ćwiczeń dostosowane były do wieku, kondycji fizycznej, potrzeb i zainteresowań uczestników. Najczęściej ci podzieleni są na grupy, którymi instruktor zajmuje się indywidualnie. Podczas uprawiania fitnessu stosowane są proste narzędzia gimnastyczne albo bardziej zaawansowane urządzenia jak choćby bieżnie. Celem instruktora fitnessu jest ogólna poprawa stanu zdrowia, sylwetki czy samopoczucia jego klientów. A także prowadzenie działalności propagującej zdrowy tryb życia i ruch jako lekarstwo.

Instruktor fitness – predyspozycje zawodowe

To zdecydowanie praca dla osób, które same są sprawne fizycznie. W ten sposób znacznie bardziej wiarygodnie świadczą o skuteczności tego typu ćwiczeń. To także praca z klientami, a zatem instruktor musi wykazywać się asertywnością, komunikatywnością, otwartością, empatią, poczuciem pasji i dobrą organizacją.

Temat predyspozycji zawodowych szerzej został opisany na blogu https://www.zlecenia.pl/blog/instruktor-fitness-i-predyspozycje-zawodowe/.

Instruktor fitness – wymagania zawodowe

Większość przedstawicieli tego zawodu to absolwenci studiów wyższych z wychowania fizycznego. Nabyte tam umiejętności, wiedza i warsztat poszerzone zostały kursami na instruktora fitness, praktykami w celu opanowania podstawowych technik i zdobycia odpowiednich dyplomów. Musi być to osoba, która zna się na rzeczy i potrafi korygować na bieżąco wykonywane przez uczestników błędy.

Więcej o tym jak zostać instruktorem fitness dowiesz się z artykułu na portalu https://www.zlecenia.pl/blog/instruktor-fitness-to-juz-zawod-zderegulowany-sprawdz-jak-zostac-instruktorem-fitnessu/.

Instruktor fitness – warunki, zatrudnienie i płace

Pracy szukać można we wszystkich klubach sportowych, siłowniach, studiach odnowy biologicznej czy studiach fitness. Wszędzie tam, gdzie prowadzone są tego typu zajęcia i ćwiczenia. Praca głównie odbywa się z grupą uczestników przyporządkowanych wiekowo, towarzysko albo wedle potrzeb zdrowotnych. Głównie też ma to miejsce w godzinach popołudniowych lub wieczornych, ze względu na to, że wtedy większość klientów zwyczajnie ma na to czas. Zarobki instruktora fitness zależne są od ilości godzin poświęconych na pracę, gdyż często to jest podstawa do wypłacenia wynagrodzenia. Przeważnie to około 40 – 50 zł za jedną godzinę pracy.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/gdzie-mozesz-szukac-zatrudnienia-jako-instruktor-fitness/