Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Na jakie technologie w lodówkach warto zwrócić uwagę?

Zakup odpowiedniej lodówki to nie lada wyzwanie. Przeglądając oferty lokalnego sklepu nie jest wcale łatwo podjąć właściwą decyzję, a zakup w sklepie internetowym, na przykład na OleOle może w pewnym stopniu ułatwić to zadanie. Lodówka to urządzenie kupowane na lata, dlatego też nie można iść na większe ustępstwa i dobrze jest szczegółowo poznać aktualne technologie, które cieszą się dużą popularnością i są chętnie kupowane wraz z tymi urządzeniami.

No Frost

System No Frost jest już w lodówkach od dawna. System ten zaczyna być wdrażany również w tańszych lodówkach i dziś już nie kojarzy się tylko i wyłącznie z luksusem związanym z wysoką ceną urządzenia. No Frost to po prostu funkcja, która w sposób inteligentny mierzy i kontroluje wilgotność występującego w środku lodówki powietrza. Jeśli jest go za dużo to nadmiar wilgoci jest odprowadzany przez odpowiednie wentylatory. Jakie więc korzyści niesie ze sobą lodówka z systemem No Frost? Przede wszystkim brak charakterystycznego szronu, a dzięki temu łatwiej utrzymać taką lodówkę w czystości.

Co jednak z wysuszaniem żywności? Jeśli działa system No Frost to może dojść do takiej właśnie sytuacji, ale producenci znaleźli i na to odpowiedni sposób – w nowoczesnych modelach istnieje specjalna komora do której można włożyć świeże warzywa i inne produkty na których zależy nam, aby nie podlegały wysuszeniu. Komora jest oddzielona od systemu cyrkulacji powietrza, a tym samym produkty tam umieszczone zachowują swoją unikalną świeżość.

Cicha praca i oszczędność energii

Inteligentne lodówki są w stanie automatycznie rozpoznać potrzebę realnego chłodzenia w zależności od wielu różnych parametrów. Co tym samym, jak łatwo się domyślić, przekłada się na zmniejszone zużycie energii. Nowoczesne urządzenia chłodzące mają też zasadniczą przewagę nad starymi modelami w kwestii głośności działania. Jeśli mamy kuchnię niedaleko od sypialni to z pewnością docenimy taką funkcję.

Dodatkowe funkcje

Dystrybutor wody lub kostkarka do lodu to dwie ciekawe funkcje, którymi warto się zainteresować. Lodówka posiadająca więcej funkcji z pewnością będzie stanowić idealne uzupełnienie urządzeń w kuchni, a dzięki swojemu niebanalnemu wyglądowi sprawi, że pomieszczenie stanie się ładniej wyglądające. Z innych dodatkowych funkcji warto zwrócić uwagę na system alarmowy informujący dźwiękiem o tym, że zostawiliśmy uchylone drzwi. Jeśli zwykle robimy duże zakupy za jednym razem to warto pomyśleć o systemie szybkiego zamrażania. Pozwoli to bardzo szybko zamrozić nowo zakupione produkty w sytuacji w której zależy nam na ich świeżości na dłużej.