Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Skup aut czy sprzedaż samodzielna?

Po kilku latach posiadania samochodu zamarzył Ci się nowy model? A może zaszła potrzeba na szybki zastrzyk gotówki? W obu przypadkach sprzedaż starego samochodu będzie idealnym rozwiązaniem. Za zdobytą kwotę możesz zakupić model w całości odpowiadający Twoim potrzebom, a dotychczas używany przekazać nowym właścicielom. W jaki sposób to zrobić? Proces samodzielnej sprzedaży jest niezwykle czasochłonny, a Tobie zależy przecież na czasie. Ilość formalności oraz negocjacje z klientami mogą przerosnąć każdego – zwłaszcza tych, którzy do tej pory nie zajmowali się handlem pojazdami. Dlatego, aby ułatwić sobie to zadanie, skontaktuj się z profesjonalnym skupem samochodów używanych. 

Jak przebiega sprzedaż auta w skupie samochodów używanych?

Podjąłeś decyzję o sprzedaży samochodu w auto skupie – co teraz? 

Jeśli mieszkasz na śląsku sprawdź skup aut w Bielsko Białej. Ważne, by mieścił się jak najbliżej Ciebie. Odległość przekłada się na czas dojazdu i może zaważyć na tym, jak szybko przedstawiciel skupu będzie w stanie dotrzeć do Ciebie. 

Następnie skorzystaj z danych kontaktowych umieszczonych na stronie internetowej firmy. Najczęściej jest to formularz kontaktowy, jednak możesz także wykonać telefon bezpośrednio do pracownika danego oddziału. Przekażesz mu wszelkie szczegóły dotyczące stanu oraz kondycji pojazdu, a on dokona wstępnej wyceny. To także moment, w którym ustalicie datę przyjazdu po auto.

W wyznaczonym czasie pracownik skupu przyjedzie ustalić ostateczną cenę, którą zaproponuje w zamian za pojazd. Najlepsze firmy nie pobiorą opłat za dojazd do klienta, wycenę oraz transport samochodu na lawecie. Jeżeli podana kwota odpowiada Ci, przystąpicie do podpisania umowy. Każdy z zapisów powinien zostać Ci dobrze objaśniony, byś miał całkowitą pewność o uczciwości firmy. 

Ostatni krok to finalizacja transakcji w postaci wpłaty pieniędzy na konto sprzedającego. Jeśli chcesz, możesz uzyskać swoje pieniądze od ręki, w gotówce. 

Jak widać, skupy samochodów używanych oferują pełne bezpieczeństwo w sprzedaży pojazdów. Nie ryzykuj – zdaj się na profesjonalistów w dziedzinie motoryzacji.