Policjanci z bielskiej komendy i podległych komisariatów nieustannie udzielają wsparcia służbom sanitarnym. Stróże prawa przede wszystkim sprawdzają przestrzegania kwarantanny przez mieszkańców miasta i powiatu oraz nowych przepisów porządkowych, wprowadzonych rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Za ich złamanie grożą surowe kary. Walka z epidemią to nasz priorytet, tutaj jest obecnie nasza "pierwsza linia", ale nie znaczy to, że na pozostałych frontach pozwolimy na łamanie prawa.

Obecnie jednym z priorytetowych zadań dla bielskich policjantów jest zwalczanie rozprzestrzeniania się wirusa, w tym kontrola osób objętych kwarantanną oraz przepisów porządkowych, związanych z panującą w kraju epidemią. Policjanci są na bieżąco doposażani w środki ochrony osobistej oraz dezynfekcyjne, wykorzystywane podczas czynności służbowych zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. Ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, to priorytet policji. Za złamanie przepisów wprowadzonych rozporządzeniem Ministra Zdrowia grożą surowe konsekwencje, a na pobłażanie ze strony stróżów prawa osoby nieodpowiedzialne, narażające na niebezpieczeństwo zdrowie  innych, nie będą mogły liczyć.

Tam, gdzie toczy się walka z epidemią, jest pierwsza linia frontu. Policjanci są na niej od początku wybuchu epidemii i będą tam do jej końca. Stróże prawa są na bieżąco zaopatrywani w odpowiednie środki ochrony osobistej. To, że nowe zadania są dla nas priorytetowe, nie znaczy, że nie robimy tego - co do nas należy. Tylko od piątku policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu, prowadząc w Dankowicach na ulicy Szkolnej ciągnik rolniczy. Stróże prawa zatrzymali także jednego kierującego z cofniętymi uprawnieniami do kierowania pojazdów i ujawnili jeden przypadek cofnięcia wskazań drogomierza. Mundurowi z czechowickiego komisariatu z kolei na ulicy Drzymały w Czechowicach-Dziedzicach w niedzielne popołudnie zatrzymali 24-latka z amfetaminą, za której posiadanie grozi mu do 3 lat za kratami.

Pamiętaj, abyśmy mogli sprawnie pomagać Tobie i Twoim bliskim, musisz być z nami szczery. #NieKłamRatownikom ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną, czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz nam niesienie pomocy. Zachęcamy też do korzystania z aplikacji "Kwarantanna Domowa".

  • Środki ochrony osobistej i dezynfekcyjne wykorzystywane przez policjantów.
  • Środki ochrony osobistej i dezynfekcyjne wykorzystywane przez policjantów.
  • Policjant czyta opis na opakowaniu kombinezonu ochronnego.