Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

 Najskuteczniejsze domowe sposoby na zredukowanie zmarszczek

Walka ze zmarszczkami często kojarzy nam się z niezwykle radykalnymi i inwazyjnymi zabiegami wstrzykiwania botoksu. Nic bardziej mylnego! Zanim zdecydujesz się na tak odpowiedzialne rozwiązanie najpierw możesz wypróbować szereg domowych sposobów na skuteczne zredukowanie zmarszczek, lub po prostu zahamowanie ich występowania. Jeżeli jesteś osobą młodą to jak najbardziej powinieneś już teraz zacząć dbać o to, aby jak najdłużej zachować młodą i jędrną skórę. Domowe sposoby nie są skomplikowane, lecz wymagają niewielkiej zmiany naszych codziennych przyzwyczajeń. Zapraszamy do artykułu.

Ogólne porady na zredukowanie zmarszczek

Jeżeli chcesz zawczasu działać na opóźnienie pojawiania się zmarszczek to przede wszystkim musisz zadbać o zdrowy tryb życia. To najważniejszy aspekt i bez niego możesz zapomnieć o jakichkolwiek zadowalających efektach. Mówiąc o zdrowym trybie życia, mówimy tutaj przede wszystkim o zbilansowanej diecie, aktywnościach fizycznych, braku nałogów, braku stresu i odpowiedniej ilości snu. Zapewniając te wszystkie aspekty swojemu organizmowi, masz niemalże pewność, że Twoje zmarszczki pojawią się znacznie później. Kortyzol, czyli hormon stresu skutecznie przyspiesza ten proces, a niedobór witamin i minerałów z pewnością nie będzie miał również pozytywnych efektów. Poza tym koniecznie trzeba zadbać o odpowiednie nawodnienie naszego organizmu, dlatego pij przynajmniej 1.5l wody. W redukcji zmarszczek z całą pewnością pomoże Collagenics.

Jak zredukować zmarszczki w domowych warunkach?

Zmarszczki naturalnie występują w różnych sferach naszej twarzy. Dlatego, jeżeli chcemy skutecznie zredukować zmarszczki pod oczami to musimy przede wszystkim uważać na nadmierne działanie słońca. W tym celu warto nosić okulary przeciwsłoneczne w słoneczne dni. Dzięki temu nie będziemy nadmiernie mrużyć oczami, co może powodować powstawanie kurzych łapek. Poza tym warto właśnie tutaj zadbać o odpowiednią ilość snu, gdyż zmęczenia bardzo sprzyja powstawaniu zmarszczek w tych okolicach.

Jeżeli chodzi o tzw. "lwią zmarszczkę" pojawiającą się pomiędzy brwiami to tutaj warto zastanowić się nad naszą mimiką twarzy. Jest ona związana z gestem zastanawiania się lub zdenerwowania. Na zredukowanie tej zmarszczki skuteczne mogą być również ćwiczenia twarzy. Już kilka minut codziennych ćwiczeń może przynieś oczekiwane rezultaty.

Jeżeli chodzi o zmarszczki na czole to warto zwrócić uwagę na to - w jakiej pozycji śpimy w nocy. Spanie na brzuchu i wcieranie twarzy w poduszkę może skutecznie sprzyjać powstawanie zmarszczek. Naturalną pozycją do spania jest pozycja na plecach. Poza tym zadbaj o odpowiednio wygodny materac i poduszkę - dzięki temu jakość Twojego snu znacznie się poprawi, a Ty będziesz zdecydowanie bardziej wypoczęty.

Bardzo charakterystyczne są tutaj zmarszczki palacze, które powstają na wskutek ciągłego wykonywania tego samego gestu. Jeżeli chcesz zredukować te zmarszczki - musisz rzucić palenie papierosów. Nie ma tutaj innego wyjścia.