Kupiłeś wentylator łazienkowy i chcesz przystąpić do jego montażu? Z pewnością zastanawiasz się, gdzie zainstalować sprzęt. Potrzebne będą Ci również informacje na temat tego, jakich narzędzi będziesz potrzebował. Odpowiednie przygotowanie do pracy gwarantuje, że szybko uporasz się z montażem i będziesz mógł odpocząć.

 

Narzędzia potrzebne do instalacji wentylatora łazienkowego

Jeśli nie chcesz co chwilę przerywać rozpoczętego zadania, musisz dobrze przygotować się do pracy. Zbierz wszystkie potrzebne narzędzia i akcesoria. W ten sposób upewnisz się, że masz wszystko, co niezbędne. Z uwagi na to, że wentylator montuje się blisko sufitu ważnym elementem jest niewielka drabina lub stołek. W zasięgu naszych dłoni powinna znaleźć się także wiertarka udarowa, niewielki śrubokręt i nożyk. Upewnijmy się, że w zestawie znajdują się kołki montażowe, a także złączka elektryczna. Potrzebny będzie nam także ołówek, aby zaznaczyć miejsce położenia sprzętu, jak również silikon, dzięki któremu trwale przytwierdzimy potrzebne elementy do ściany.

 

Gdzie umieścić wentylator łazienkowy?

Zastanawiasz się, w jakim miejscu zainstalować wentylator łazienkowy? Urządzenie powinno znajdować się jak najdalej okien czy drzwi, przez które, jak wiadomo, wpływa świeże powietrze. Miejsce sprzętu powinno znajdować się jak najdalej od podłogi. Istotne jest również to, aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Podłączony do źródła zasilania wentylator łazienkowy nie może znajdować się blisko prysznica czy wanny. W trakcie brania kąpieli przez przypadek można zachlapać sprzęt, co może mieć bardzo przykre konsekwencje. Jeśli z uwagi na mały metraż pomieszczenia, nie ma możliwości umieszczenia urządzenia w miejscu, w którym nie byłoby ono narażone na działanie wilgoci, wybierzemy wentylator niskonapięciowy. Rozważając miejsce instalacji wentylatora, warto dodać, że tego typu urządzenia nie są przeznaczone do pomieszczeń, w których znajduje się sprzęt grzewczy z otwartą komorą spalania. Wentylator może powodować zaburzenia w procesie spalania.

 

Montaż wentylatora - samodzielnie czy z pomocą fachowca?

Część osób zastanawia się, czy warto poświęcać czas i samemu instalować wentylator, czy może lepiej skorzystać z pomocy fachowca. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Jeśli będziemy działać sami, musimy wiedzieć, że nie jest to proste zadanie. W związku z tym osoby bez doświadczenia mogą mieć duży kłopot z montażem. Decydując się na usługę fachowca musimy przeznaczyć na to odpowiednią sumę pieniędzy. Jeśli wybierzemy dobrego serwisanta, możemy być pewni, że urządzenie będzie dobrze działało. Warto więc przed zleceniem usługi poczytać opinie na temat danej firmy. Konsumenci w Internecie chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami, dzięki czemu możemy łatwo zweryfikować, czy dany usługodawca dobrze wywiązuje się ze swoich zadań.