Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Leczenie zębów u dzieci nie jest proste, zwłaszcza dla rodziców. Dzieci często boją się stomatologa, a ból zęba sprawia, że cały czas marudzą. Wizyta u dentysty jest konieczna. Należy przede wszystkim wybrać dentystę dla dzieci, który wie, jak postępować z maluchami.

Wizyta u stomatologa dziecięcego – zawsze wywołuje stres

Stres związany z wizytą u dentysty jest zupełnie normalny. Każde dziecko czuje obawę przed spotkaniem z obca osobą, która dodatkowo będzie dotykała jego ciała i ingerowała w jego prywatną przestrzeń – nikt tego przecież nie lubi! Dlatego malucha trzeba zrozumieć – dobry stomatolog dziecięcy na pewno szybko przekona do siebie dziecko, jednak rola rodziców w procesie oswajania malucha z nowymi, trudnymi sytuacjami jest niebagatelna. Przede wszystkim, rodzice wizytę u dentysty powinni traktować zupełnie normalnie, tak jak wizytę u lekarza rodzinnego. Dzieci często czują, kiedy rodzice sami boją się dentysty, a strach bardzo szybko się udziela. Nie wolno dzieci też straszyć, opowiadając historię sprzed lat o dentystach. Często rodzice, chcąc pocieszyć dzieci, opowiadają jak to strasznie u dentysty było kiedyś, a dziś jest zupełnie inaczej. Niestety, w głowie dziecka pozostają tylko obrazy tego „jak dawniej było źle” i pojawia się stres i obawa przed lekarzem, które mogą pozostać już do końca życia. Oczywiście, rodzice powinni wyjaśnić dziecku do jakiego lekarza pójdą, jak będzie wyglądał. Powinni opisać gabinet, fotel dentystyczny oraz przytoczyć, jak może wyglądać cała wizyta. Wtedy dziecko będzie przygotowane, a nawet zaciekawione tym, co ma nastąpić.

Stomatolog dziecięcy – otoczenie jest ważne!

Dzieci lubią kiedy jest kolorowo, zabawnie i sympatycznie. Lubią, kiedy dorośli się uśmiechają, kiedy panuje miła atmosfera. Lubią tez bajki, kredki i zabawy. Rodzice z kolei lubią, kiedy jest fachowo i profesjonalnie. Wszystko to da się połączyć i wiele nowoczesnych klinik stomatologicznych tak właśnie zrobiło: połączyło to co lubią dzieci z tym, czego oczekują dorośli. Dziś jest wiele gabinetów stomatologicznych dla dzieci, w którym panuje fantastyczna atmosfera, a stomatolog dziecięcy to osoba wykwalifikowana i profesjonalna.

Stomatolog dziecięcy – jak znaleźć najlepszego

Co powinien oferować dobry gabinet stomatologiczny dla dzieci? Może zaoferować bardzo dużo! Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na poczekalnię. Czekanie na wizytę jest dla dziecka stresujące. Poczekalnia powinna być kolorowa, powinien znajdować się na niej także kącik zabaw, telewizor z bajkami czy też miejsce do rysowania. Gabinet również powinien być przyjemny. Niejeden stomatolog dziecięcy montuje w swoim gabinecie monitor lub inne urządzenie, na którym dziecko może oglądać bajki podczas leczenia czy przeglądu zębów. Niektórzy stomatolodzy dziecięcy dają dziecku również pamiątki po wizycie, odznaczenia dla dzielnego pacjenta lub lizaki. To wszystko sprawi, że dziecku gabinet stomatologiczny będzie się dobrze kojarzył.

Dobry stomatolog dziecięcy oferuje szeroką gamę usług

Wybierając gabinet stomatologiczny nie warto kierować się tym, ze jest blisko domu lub ceną. Najważniejsza jest fachowość i usługi. Co zrobisz, jeżeli okaże się, że dziecku potrzebny jest aparat lub podcięcie wędzidełka? Narazisz dziecko na niepotrzebny stres szukając innego miejsca? Najlepiej zatem znaleźć od razu takie, w którym wykonywany jest szeroki zakres usług: leczenie zębów mlecznych i stałych, dobrej jakości znieczulenie, również żelami znieczulającymi, podcięcie wędzidełka ze znieczuleniem, lakowanie, konsultacje ortodontyczne, aparaty zdejmowane i stałe.

W poszukiwaniu najlepszego stomatologa dziecięcego, warto posłużyć się Internetem. Można w nim znaleźć wiele opinii na temat placówek i poszczególnych lekarzy stomatologów. Mogą one okazać się niezwykle pomocne! Warto także zapytać znajomych, którzy maja małe dzieci – być może znają godnych polecenia stomatologów dziecięcych.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.