W Bielsku-Białej podpisano ważne porozumienie - policja i uczelnia mają plan

FOT. Policja Bielsko-Biała
W siedzibie Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego podpisano porozumienie, które ma uporządkować współpracę uczelni z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej. Dokument określa, jak mają przebiegać działania Policji na terenie uczelni, gdy sytuacja wymaga szybkiej reakcji. Podpisy złożyli komendant miejski policji insp. Roman Fitrzyk oraz rektor Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego.
Jak podaje Policja, porozumienie ma znaczenie z uwagi na szczególny status szkół wyższych. Polskie prawo gwarantuje im autonomię, dlatego interwencje na ich terenie muszą odbywać się według jasno ustalonych procedur i w ścisłej współpracy z władzami uczelni.
Funkcjonariusze podkreślają, że bezpieczeństwo studentów, pracowników i wszystkich osób przebywających na uczelni pozostaje jednym z priorytetów. Takie ustalenia mają pomóc w sprawnym reagowaniu na zagrożenia, a jednocześnie nie naruszać zasad obowiązujących w środowisku akademickim.
Podpisane porozumienie wzmacnia współpracę między obiema instytucjami i porządkuje zasady działania na wypadek sytuacji wymagających natychmiastowej interwencji. To ruch, który z pozoru wygląda formalnie, ale w praktyce może zdecydować o tym, czy Policja zareaguje szybko i bez zbędnych tarć z uczelnianą autonomią.
na podstawie: Policja Bielsko-Biała.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Bielsko-Biała). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Czechowice-Dziedzice znów w festiwalu nauki. Do programu dochodzi dyktando

Sądy bez tajemnic. W Bielsku-Białej będzie można zajrzeć za kulisy

Finał pływackiej ligi w Czechowicach-Dziedzicach. Blisko 170 młodych zawodników w wodzie

Nowe tablice na dworcu autobusowym. Pasażerowie dostali też głosowe wsparcie

Brenna znów zagra folklorem - ruszył nabór na wielki przegląd zespołów

List z Jaworza, który trafił do komendy - tak zakończył się sąsiedzki spór

Historia i muzyka wrócą do Starego Bielska na dwa dni

Trzy zatrzymania w weekend - kierowcy mieli zakazy i amfetaminę

W Bielsku-Białej bibliotekarze mówili o wolności i potrzebie ratowania skupienia

Deszcz nie zatrzymał Biegu Fiata. Na mecie padły wyniki warte życiówek

Dębowiec znów na dwóch kółkach - Rowerowy Puchar Reksia wraca do Bielska-Białej

Ciężarówki prowadzone po alkoholu - weekend skończył się kolizją i szokiem

Rowerem z Barcelony do Czechowic-Dziedzic. W tle 2800 kilometrów i pomoc dla dzieci

Bielsko-Biała dostaje duże wsparcie na Polską Stolicę Kultury
Przydatne dane teleadresowe
- Ośrodek Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej - kontakt, dział opieki, dostępność
- Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej - kontakt, godziny, zajęcie pasa, strefa parkowania
- Biuro Powiatowe ARiMR w Bielsku - Białej - kontakt, godziny, wnioski online
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla Miasta Bielska-Białej - kontakt, godziny, zgłaszanie samowoli
- Drugi Śląski Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej - kontakt, godziny, sprawy online
- Śląski Ośrodek Adopcyjny w Katowicach - Oddział w Bielsku-Białej - kontakt, godziny, adopcja
