Policjanci z Bielska-Białej odwiedzili groby poległych kolegów przed Zaduszkami

Delegacja Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej wraz z przedstawicielami Samodzielnego Pododdziału Prewencji złożyła hołd przy grobach funkcjonariuszy na cmentarzach w Kamienicy, Zabrzegu i Czechowicach-Dziedzicach. W skład delegacji wchodzili komendant miejski insp. Roman Fitrzyk i jego zastępca mł. insp. Jacek Śliwka.
Delegacja odwiedziła groby podinsp. Bogdana Laskowskiego, kom. Mirosława Małczęcia oraz mł. asp. Tadeusza Świerkota. Policjanci - jak co roku - uczcili pamięć kolegów przed Świętem Zmarłych, składając hołd na cmentarzu komunalnym w Kamienicy oraz na nekropoliach w Zabrzegu i Czechowicach-Dziedzicach.
Podinsp. Bogdan Laskowski służył w Wydziale Techniki Operacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bielsku-Białej, a następnie w Katowicach. Brał udział w misjach pokojowych w krajach byłej Jugosławii, Albanii i Liberii. W rejonach uznanych za strefę działań wojennych spędził łącznie trzy lata. Zmarł podczas służby w Liberii w 2005 roku na ciężką postać malarii. W 2014 roku został wpisany do Księgi Pamięci Policji, a w Komendzie Głównej Policji w Warszawie umieszczono tabliczkę epitafijną poświęconą jego pamięci.
Kom. Mirosław Małczęć pełnił służbę jako dzielnicowy Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Do Policji wstąpił 1 kwietnia 1991 roku, początkowo w plutonie pogotowia policyjnego i patrolowania w Pszczynie. Zginął 20 maja 2002 roku podczas wymiany ognia ze sprawcami napadu na właściciela kawiarni internetowej w Czechowicach-Dziedzicach. Pośmiertnie został awansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stopień komisarza.
Mł. asp. Tadeusz Świerkot służył od 16 września 1991 roku. Pracował m.in. w pionie prewencji, sekcji dochodzeniowo-śledczej oraz wydziałach kryminalnym i operacyjno-dochodzeniowym Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. 20 maja 2002 roku, podczas czynności służbowych związanych z napadem na właściciela kawiarni internetowej, podjął interwencję i w wyniku wymiany ognia poniósł śmierć na miejscu. Również jemu nadano pośmiertnie stopień młodszego aspiranta.
Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej i Samodzielny Pododdział Prewencji przypomniały, że pielęgnowanie pamięci o poległych funkcjonariuszach jest stałym elementem służby. Delegacja złożyła hołd w dowód szacunku dla ich poświęcenia.
na podstawie: KMP w Bielsku-Białej.
Ostatnie Artykuły

W koszarach padły mocne słowa. Przysięga żołnierzy i kadetów w Bielsku-Białej

BCK szykuje lato hitów. Wielkie koncerty i mocny finał z Kultem

Starosta Płonka zabrał głos po głośnych zarobkach lekarza

Uczniowie zebrali ponad 306 tysięcy złotych dla hospicjum

Wakacje bez nudy dla młodych. W Bielsku-Białej rusza szeroki program sportowy

W urzędzie czeka 57 zgub. Wśród nich laptop i kluczyki samochodowe

Dębowiec znów otworzy lato. Rodzinny piknik wraca na stok

Karate pod Dębowcem rozkręciło wielki test przed światowym finałem

Żywieccy gajdziorze wracają do głosu - Fundacja Górom budzi dawny rytm

Chór świętuje 33 lata i oddaje batutę podczas koncertu w Bielsku-Białej

Brenna roznieci watrę i beskidzką zabawę przy amfiteatrze

Ponad 11 litrów krwi przed ratuszem. We wrześniu wróci kolejna zbiórka

Młodzi lekkoatleci z Bielska-Białej zdobyli srebro i cztery medale w Łodzi

Preisner zagra pod Dębowcem - Bielsko-Biała szykuje muzyczny finał
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej - msze, kancelaria, sakramenty
- Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej - kontakt, godziny, adopcja
- Urząd Miejski w Bielsku-Białej - kontakt i wydziały
- Kuratorium Oświąty w Katowicach Delegatura w Bielsku-Białej - kontakt, wizytatorzy, sprawy szkolne
- Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Bielsku-Białej - zajęcia, zapisy i konsultacje
- Straż Miejska w Bielsku-Białej - kontakt i interwencje
