Prawie 3 tys. kontroli w Bielsku-Białej, 10 kierowców zatrzymanych

W poniedziałek rano bielska policja przeprowadziła intensywne kontrole kierowców — w ciągu 8 godzin sprawdzono prawie 3 000 osób i zatrzymano 10 pijanych prowadzących. Sprawdź, gdzie i kiedy mundurowi wyłapali najwięcej wykroczeń oraz jakie konsekwencje grożą nietrzeźwym kierowcom.
- Bielsko-Biała: policjanci wyłapują nietrzeźwych kierowców podczas porannych kontroli
- Co wyniknęło z kontroli i jakie są konsekwencje dla kierowców
Bielsko-Biała: policjanci wyłapują nietrzeźwych kierowców podczas porannych kontroli
W poniedziałek w godzinach porannych funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przeprowadzili zaplanowaną, wzmożoną akcję pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki”. Celem działań było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
MIEJSCE: Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej wraz z patrolami drogowymi na terenie miasta.
GODZINA: działania odbywały się w godzinach porannych i trwały 8 godzin.
Co wyniknęło z kontroli i jakie są konsekwencje dla kierowców
W trakcie ośmiogodzinnych czynności mundurowi skontrolowali prawie 3 000 kierujących. Efekt akcji pokazał, że takie działania nadal są potrzebne — podczas kontroli policjanci zatrzymali 10 osób, które prowadziły pojazdy będąc pod wpływem alkoholu.
Policja przypomina, że prowadzenie auta po spożyciu alkoholu lub zażyciu narkotyków zagraża nie tylko samemu kierowcy, lecz również pozostałym uczestnikom ruchu. W zależności od stopnia nietrzeźwości, osoby zatrzymane muszą liczyć się z poważnymi sankcjami: wysokimi karami finansowymi, utratą prawa jazdy, a w skrajnych przypadkach nawet karą pozbawienia wolności.
Mundurowi z Bielsku-Białej zapowiadają kontynuację podobnych akcji i apelują do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność przy wsiadaniu za kierownicę. Regularne kontrole mają na celu zmniejszenie liczby wypadków i poprawę bezpieczeństwa na ulicach naszego miasta.
Na podstawie: Policja Bielsko-Biała
Ostatnie Artykuły

Autobus z Bielska-Białej ruszył w Polskę. Pierwszy przystanek był w Krakowie

Brenna znów rozśpiewała region - poznaliśmy laureatów przeglądu

Bielsko-Biała z maturą ponad średnią. W kilku szkołach padł komplet

Staszic w Czechowicach-Dziedzicach zmienia hol. Szkoła szykuje się do jubileuszu

Bielsko-Biała znów w centrum 3x3. Stawką jest bilet do Mongolii

Piastowska znów z nowymi przystankami. Dwa kierunki jadą pod inne słupki

Teatr wyjdzie na ulice. Bielskie lato zyska sceny, ogień i operę

Bielsko-Biała szykuje się na 9 dni folkloru - program TKB już znany

Bielsko-Biała znów w czołówce. Matematyka dała drugie miejsce w województwie

Dziecko-Kwiat przy placu. Mural Gleo mówi o empatii bez patosu

Zabytkowe auta zjadą do centrum. Bielsko-Biała szykuje pokaz klasyków

Kask przestaje być dodatkiem. W Bielsku-Białej szykują rodzinny dzień bezpieczeństwa

W Bielsku-Białej rusza bezemisyjna zmiana. MZK odbiera kolejne autobusy

Maja Chamot błysnęła w Atenach i wraca z dwoma rekordami
Przydatne dane teleadresowe
- Środowiskowy Dom Samopomocy "Centrum" w Bielsku-Białej - kontakt, zasady przyjęcia, godziny
- Dom Pomocy Społecznej dla Osób Starszych w Bielsku-Białej - kontakt, oferta i warunki pobytu
- Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach - Oddział w Bielsku - Białej - kontakt, godziny, informacje
- Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku - Białej - kontakt, godziny, informacje
- Parafia św. Barbary w Bielsku-Białej - msze, kancelaria, sakramenty
- Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska w Bielsku-Białej - kontakt, rejestracja, poradnie i rehabilitacja
