Policja Bielsko-Biała: Akcja „Bezpieczne Wakacje 2024” poprawia bezpieczeństwo
W weekend na terenie naszego miasta odbyła się akcja "Bezpieczne Wakacje 2024". Służby mundurowe intensywnie pracowały, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i skutecznie przeciwdziałać przestępstwom oraz wykroczeniom. Przebieg akcji i wyniki ich działań przedstawiamy poniżej.

Intensywne działania służb mundurowych

W nocy z piątku na sobotę, 34 policjantów wspieranych przez 5 funkcjonariuszy innych służb patrolowało nasze miasto i okoliczne osiedla. W ramach akcji "Bezpieczne Wakacje 2024" skupiono się na miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do naruszeń porządku publicznego, w tym na obszarach skupiających puby, dyskoteki oraz inne miejsca rozrywki młodzieżowej.

Skontrolowane miejsca rozrywki i zatrzymania

Podczas akcji dokładnie sprawdzono 50 miejsc masowej rozrywki, co pozwoliło na szybkie reagowanie na wszelkie przejawy łamania prawa. W wyniku tych działań udało się ująć cztery osoby na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Dwie z tych osób zatrzymano w związku z przestępstwami narkotykowymi, a sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych.

Poszukiwani i nietrzeźwi rowerzyści

Podczas nocnej akcji ujawniono również trzy osoby poszukiwane przez organy ścigania oraz jednego nieletniego, który był na ucieczce. Policjanci zwrócili także uwagę na nietrzeźwych rowerzystów, zatrzymując trzech z nich. W sumie odnotowano 63 wykroczenia, które szczególnie uciążliwe były dla mieszkańców naszego miasta.

Podsumowanie akcji

Akcja "Bezpieczne Wakacje 2024" była niezwykle pracowita dla naszych stróżów prawa. Dzięki ich zaangażowaniu i skutecznej pracy, udało się poprawić bezpieczeństwo w mieście i zapewnić spokojniejszy przebieg wakacyjnych nocy. Działania te pokazują, jak ważna jest współpraca różnych służb w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców.


Wg inf z: Policja Bielsko-Biała