Rodzinny Rajd Rowerowy w Bystrej przy pięknej pogodzie
W minioną sobotę odbył się XXII Rodzinny Rajd Rowerowy w Bystrej. Wydarzenie przyciągnęło rekordową liczbę uczestników, a piękna pogoda sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu. Organizatorzy zadbali o atrakcyjne nagrody i bezpieczną trasę, co zapewniło doskonałą atmosferę dla wszystkich rowerzystów.

Rekordowa frekwencja i rodzinna atmosfera

XXII Rodzinny Rajd Rowerowy w Bystrej przyciągnął ponad 400 uczestników, co stanowi absolutny rekord frekwencji. Grzegorz Gabor, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrej, która była głównym organizatorem rajdu, wyraził radość z tak dużego zainteresowania: "Na mecie stawiło się ponad 400 uczestników. To absolutny rekord jeżeli chodzi o frekwencje i bardzo nas to cieszy, że co roku jest coraz więcej chętnych".

OSP Bystra zadbała o odpowiednie zabezpieczenie trasy, aby każdy uczestnik bezpiecznie dotarł do mety. Każdy, kto zgłosił się na rajd, otrzymał specjalną koszulkę z logo powiatu bielskiego, co dodatkowo podkreślało wspólnotowy charakter wydarzenia.

Trasa przez malownicze gminy i atrakcje na półmetku

Tegoroczna trasa rajdu liczyła około 27 kilometrów i była podzielona na dwa etapy. Trasa wiodła przez urokliwe gminy Wilkowice oraz Buczkowice, oferując uczestnikom piękne widoki i przyjemną jazdę. Na półmetku w Wilkowicach przygotowano specjalne atrakcje, w tym losowanie nagrody głównej – nowego roweru.

Uczestnicy mogli również liczyć na ciepły posiłek na mecie oraz udział w loterii z atrakcyjnymi nagrodami. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy, niezależnie od wieku, mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Wyjątkowe nagrody i wyróżnienia dla uczestników

Podczas rajdu rozdano również nagrody regulaminowe, które wyróżniały wyjątkowych uczestników. Najstarszym uczestnikiem okazał się Pan Roman Bolesław, który wkrótce będzie obchodził 100. urodziny. Najmłodszymi uczestnikami były z kolei Róża i Tymoteusz, którzy nie mieli jeszcze ukończonego roku.

W kategorii najmłodszych samodzielnie jadących uczestników wyróżniono 4-letnich Edgara Handzlika oraz Jakuba Fabię. Najliczniejszą rodziną była rodzina Zasiadczuk, która przyjechała w imponującym składzie 19 osób, natomiast najliczniejszą placówką było Publiczne Przedszkole w Bystrej, reprezentowane przez 46 osób. Wśród nieformalnych grup najliczniejsza była drużyna Kazika.

Plany na przyszłość i podziękowania dla uczestników

Rajd był współfinansowany z budżetu powiatu bielskiego, co pozwoliło na organizację tak dużego i udanego wydarzenia. Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną edycję rajdu, mając nadzieję, że przyszły rok przyniesie jeszcze większą frekwencję i równie wspaniałą atmosferę.

Wydarzenie pokazało, że Rodzinny Rajd Rowerowy w Bystrej to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim okazja do wspólnego spędzenia czasu i integracji lokalnej społeczności. Dzięki zaangażowaniu uczestników i organizatorów, rajd stał się jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu imprez powiatu bielskiego.


Wg inf z: Powiat Bielsko-Biała