Bike Atelier MTB Maraton już 14 lipca na Błoniach
W najbliższą niedzielę, 14 lipca, miłośnicy rowerów górskich będą mieli okazję wziąć udział w Bike Atelier MTB Maratonie. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się na malowniczych trasach, a jego bazą będą Tereny Rekreacyjne "Błonia".

Różnorodne trasy dostosowane do umiejętności uczestników

Maraton rowerowy przewiduje rywalizację na trzech różnych dystansach, dzięki czemu każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania, znajdzie coś dla siebie. Najbardziej wymagający zawodnicy zmierzą się na trasie PRO o długości 56,3 km. Dla średniozaawansowanych przygotowano dystans Hobby, liczący 38,6 km, natomiast początkujący oraz rodziny z dziećmi będą mogli spróbować swoich sił na trasie Mini/Family o długości 15,9 km.

Program wydarzenia i szczegóły organizacyjne

Rejestracja uczestników oraz odbiór numerów startowych odbędzie się w dniu maratonu, w godzinach od 8:00 do 10:00. Start głównego maratonu zaplanowany jest na godzinę 10:30. Organizatorzy zapewniają, że trasy zostały starannie przygotowane, aby uczestnicy mogli w pełni cieszyć się urokami okolicznych terenów.

Wyścig dla najmłodszych - KIDO

Podczas maratonu nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanym wyścigu KIDO. Rejestracja małych zawodników odbędzie się w godzinach od 9:00 do 11:00. Dystanse, jakie będą musieli pokonać młodzi kolarze, wynoszą od 100 do 1500 metrów. Wyścig dla dzieci odbędzie się na terenie miasteczka maratonu, co zapewni bezpieczeństwo i dobrą zabawę.

Zachęta do kibicowania i dodatkowe informacje

Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców do kibicowania zawodnikom na trasach maratonu. To doskonała okazja, aby podziwiać sportowe zmagania oraz cieszyć się widokami, jakie oferują malownicze trasy w okolicy. Dla zainteresowanych uczestnictwem w maratonie, więcej informacji oraz szczegóły dotyczące zapisów można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku zachęcamy do wzięcia udziału w Bike Atelier MTB Maratonie. To nie tylko sportowa rywalizacja, ale także świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.


Źródło: OSiR Bielsko Biala