Mieszkaniec Bielska-Białej pomógł ująć włamywacza
Dzięki czujności jednego z mieszkańców oraz szybkiej interwencji lokalnych policjantów, udało się zatrzymać włamywacza na gorącym uczynku. Mężczyzna próbował uciec z łupem, ale determinacja mieszkańca oraz sprawna akcja funkcjonariuszy uniemożliwiły mu to.

Obywatelska postawa mieszkańca jako klucz do sukcesu

W minioną środę, 26 czerwca, na ulicy Komorowickiej, mieszkaniec Bielska-Białej wykazał się niezwykłą czujnością. Zauważył on mężczyznę, który wynosił z terenu remontowanej hali elementy miedziane oraz elektronarzędzia. Dzięki jego szybkiej reakcji i zdecydowanej postawie, sprawca nie zdołał oddalić się z miejsca przestępstwa.

Szybka reakcja dzielnicowych z Komisariatu IV Policji

Na miejsce zdarzenia szybko przybyli dzielnicowi z Komisariatu IV Policji w Bielsku-Białej. Policjanci natychmiast przystąpili do działania i zatrzymali 51-letniego mężczyznę. Dzięki ich sprawnej interwencji, skradzione przedmioty zostały odzyskane, a sprawca trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Łup włamywacza i jego zatrzymanie

Włamywacz próbował ukraść elementy miedziane instalacji hydraulicznej oraz elektronarzędzia. Jednak dzięki determinacji mieszkańca i szybkiej interwencji policji, nie udało mu się zrealizować swojego zamiaru. Mężczyzna został zatrzymany i teraz będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem.

Znaczenie kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”

Postawa zgłaszającego wpisuje się w założenia kampanii społecznej „Nie reagujesz – akceptujesz”. Policja stara się uwrażliwić mieszkańców na przypadki łamania prawa, zwłaszcza te szczególnie uciążliwe społecznie, takie jak kradzieże, włamania czy bójki. Kampania ma na celu zwiększenie wrażliwości społecznej mieszkańców na różne przejawy przestępczości, podkreślając, że nawet najlepiej działająca policja potrzebuje wsparcia obywateli.

Współpraca obywateli z policją jako fundament bezpieczeństwa

Policja podkreśla, że bez współpracy z obywatelami nie jest możliwe skuteczne zwalczanie przestępczości. Kampania „Nie reagujesz – akceptujesz” jest realizowana na wiele sposobów, angażując wszystkich policjantów garnizonu śląskiego. Wszystko po to, aby mieszkańcy czuli się bezpieczniej i byli bardziej świadomi zagrożeń, które mogą ich spotkać.

Warto pamiętać, że każda obywatelska postawa, taka jak ta na ulicy Komorowickiej, ma ogromne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa w naszej społeczności. Dzięki niej udało się zatrzymać włamywacza i odzyskać skradzione mienie.


Źródło: Policja Bielsko-Biała