Policjant z Czechowic-Dziedzic zatrzymał nietrzeźwą kierującą w czasie wolnym
Policjant z Czechowic-Dziedzic, będący na urlopie, wykazał się wzorową postawą obywatelską, zatrzymując nietrzeźwą kobietę za kierownicą. 64-latka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie, co mogło doprowadzić do tragedii na drodze.

Nietypowe zachowanie na drodze zwraca uwagę policjanta

25 czerwca, tuż po godzinie 20:00, funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach wracał do domu po zakończonej służbie. Na ulicy Daszyńskiego w Bielsku-Białej zauważył osobowego fiata, który poruszał się w wyjątkowo niebezpieczny sposób. Samochód jechał slalomem, odbijał się od krawężników, a następnie zatrzymał się przy jednym ze sklepów spożywczych.

Reakcja policjanta na nietypowe zachowanie kierowcy

Policjant postanowił nie ignorować tej sytuacji i podążył za kierującą. W sklepie spożywczym wyczuł od kobiety silną woń alkoholu. Bez wahania podjął działania, aby uniemożliwić jej dalszą jazdę, jednocześnie wzywając na miejsce swoich kolegów z bielskiej komendy.

Interwencja i zatrzymanie nietrzeźwej kierującej

Na miejsce zdarzenia szybko przybyli policjanci z bielskiej „czwórki”. Kobieta została poddana badaniu alkomatem, które wykazało, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Pojazd, którym się poruszała, został odholowany na parking policyjny, a 64-latka, ze względu na silne upojenie alkoholowe, została umieszczona w izbie wytrzeźwień.

Wzorcowa postawa policjanta poza służbą

To wydarzenie jest doskonałym przykładem na to, że policjanci, nawet poza godzinami służby, nie pozostają obojętni wobec niebezpiecznych sytuacji na drodze. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza z Czechowic-Dziedzic, udało się zapobiec potencjalnej tragedii, która mogła wyniknąć z jazdy nietrzeźwej kobiety.


Na podstawie: Policja Bielsko-Biała