Policjanci z bielskiej
Policjanci z bielskiego Komisariatu II odwiedzili dzieci podczas rodzinnego pikniku w Przedszkolu nr 49. Spotkanie miało na celu edukację najmłodszych w zakresie podstawowych zasad bezpieczeństwa.
  1. Policjanci przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa.
  2. Dzieci miały okazję zapoznać się z elementami wyposażenia policyjnego.
  3. Największą atrakcją była prezentacja radiowozu policyjnego.

Podczas rodzinnego pikniku w Przedszkolu nr 49, który odbył się przy ul. Skośnej 3, dzieci miały okazję spotkać się z policjantami z Komisariatu II w Bielsku-Białej. Funkcjonariusze asp. Rafał Kuteń oraz st.asp Piotr Wojciuch przeprowadzili prelekcję, której celem było przypomnienie najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Pomimo że przedszkolaki nie są jeszcze samodzielnymi uczestnikami ruchu drogowego, edukacja w tym zakresie jest niezwykle ważna. Policjanci omówili podstawowe zagadnienia dotyczące ruchu drogowego, wyjaśnili, jak bezpiecznie poruszać się na drogach i w miejskim środowisku, oraz jakie są kluczowe przepisy i znaki drogowe.

Podczas spotkania dzieci miały również okazję zapoznać się z elementami wyposażenia policyjnego. Największą atrakcją okazała się jednak prezentacja radiowozu. Dzieci mogły usiąść za kierownicą pojazdu, a także włączyć sygnały błyskowe i świetlne, co wzbudziło ogromne zainteresowanie i radość.

Takie inicjatywy są niezwykle ważne, ponieważ już od najmłodszych lat uczą dzieci odpowiedzialnego zachowania w różnych sytuacjach. Policjanci dbają o to, aby najmłodsi przyswajali podstawowe zasady bezpieczeństwa, co w przyszłości może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach i w miejscach publicznych.


Opierając się na: KMP w Bielsku-Białej